طرز تهیه پاناکوتای دو رنگ همراه ویدیو

پاناکوتای دو رنگ
آسان
4 نفر
آماده سازی
30 تا 60 دقیقه
پخت
30 تا 60 دقیقه

همان طور که می‌دانید پاناکوتا دسری با اصالت ایتالیایی و به معنی خامه پخته شده است که جز دسته پودینگ‌ها قرار می‌گیرد. قبلا طرز تهیه پاناکوتا را به شما آموزش دادیم. اما اینبار هدف از این مقاله آماده کردن یک دسر خوشمزه با پاناکوتای آماده است. خوبی پاناکوتای آماده این است که نیازی به درست کردن ندارد. فقط کافی است آن را ذوب کنید و در ظرف مورد علاقه‌تان بریزید و با انواع ژله میوه‌ای یا پوره طبیعی میوه‌ها میل کنید. با طرز تهیه پاناکوتای دو رنگ همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه پاناکوتای دو رنگ همراه ویدیو

  • پاناکوتای کالهیک عدد
  • توت فرنگی خرد شدهدو پیمانه
  • نکتار توت فرنگیدو پیمانه
  • ژلاتین حل شدهدو قاشق سوپ‌خوری

طرز تهیه پاناکوتای دو رونگ

مرحله اول

ابتدا بسته بندی پاناکوتا را از بالای بسته کاملا باز کنید.

مرحله دوم

همزمان که پاناکوتا را از بسته‌بندیش خارج می‌کنید، آن را برش بزنید و داخل قابلمه بریزید. قابلمه را روی حرارت قرار دهید تا پاناکوتا کاملا ذوب شود. در این مدت مرتب پاناکوتا را هم بزنید تا ته نگیرد.

مرحله سوم

بعد از این که پاناکوتا ذوب شد، از یک قالب یا سطحی که بتوانید لیوان را کج داخل آن نگه دارید، کمک بگیرید. چند عدد لیوان را به صورت کج نگه دارید و پاناکوتا را داخل لیوان بریزید تا داخل لیوان به صورت مورب بماند. قالب را همانطور داخل یخچال قرار دهید تا پاناکوتا خودش را بگیرد. حدود یک ساعت زمان کافی است.

مرحله چهارم

در این فاصله سراغ آماده کردن رنگ بعدی دسرمان می‌رویم. توت فرنگی‌ها را داخل مخلوط‌کن بریزید و مخلوط‌کن را روشن کنید. بعد از این که توت فرنگی‌ها مثل پوره شدند، نکتار توت فرنگی و ژلاتین حل شده را اضافه کنید.

مرحله پنجم

حالا لیوان‌ها را از یخچال بیرون بیاورید و مایع توت فرنگی را داخل لیوان بریزید. دوباره لیوان را به مدت یک ساعت داخل یخچال قرار دهید.

مرحله ششم

روی پاناکوتا را با خامه، موز، توت فرنگی و بیسکوییت تزیین کرده و نوش جان کنید.

دیدگاه ها