پنیر خانگی با قرص پنیر
سختی متوسط
کمتر از 30 دقیقه
کمتر از 30 دقیقه

طرز تهیه پنیر خانگی با قرص پنیر به روشی ساده و حرفه‌ای

5,0 rating based on 10 ratings
5,0 | 0 دیدگاه | 10 بازخورد
16413 بازدید

اگر عاشق پنیر باشید و از صبحانه گرفته تا غذاهایتان را با ترکیبی از این خوراکی لبنی پرخاصیت آماده کنید، حتما از تهیه پنیر خانگی هم لذت می‌برید. درست کردن پنیر در خانه، مخصوصا با استفاده از قرص پنیر ساده و مقرون به صرفه است و از میان همه روش‌های تهیه پنیر، روش ساخت آن با قرص پنیر بازدهی بالاتری دارد. با استفاده از قرص‌های مخصوصی که می‌توانید از داروخانه‌ها تهیه کنید مقدار زیادی پنیر به دست خواهید آورد. طرز تهیه پنیر خانگی با قرص پنیر ابدا سخت و عجیب نیست ما ترفندهای لازم را به شما آموزش می‌دهیم، پس نگران نباشید.

صبحانه
درجه سختی سختی متوسط
زمان آماده سازی کمتر از 30 دقیقه
زمان پخت کمتر از 30 دقیقه

مواد لازم برای تهیه پنیر خانگی با قرص پنیر

شیر خرید آنلاین دو لیتر
قرص پنیر یک چهارم
نمک یک قاشق چایی خوری
آب چهار قاشق غذاخوری
شیر خرید آنلاین دو لیتر
قرص پنیر یک چهارم
نمک یک قاشق چایی خوری
آب چهار قاشق غذاخوری

طرز تهیه پنیر خانگی با قرص پنیر

مرحله اول

گرم کردن شیر اولین قدم برای تهیه پنیر خوشمزه خانگی است. پس شیر را در ظرف استیل ریخته و آن را روی حرارت کم قرار دهید تا گرم شود ولی مراقب باشید که حرارت دادن را بیش از اندازه ادامه ندهید و شیر نجوشد.

مرحله دوم

آب، نمک و قرص پنیر را درون یک ظرف استیل بریزید و اجازه دهید تا قرص در آب حل شود. اگر توجه کنید، می‌بینید که این روش با دو روش تهیه پنیر که پیش از این آموزش داده بودیم متفاوت است.

مرحله سوم

حرارت شیر باید به حدود ۴۰ درجه سانتی‌گراد برسد. دمای آن را با دماسنج یا انگشت تست کنید. انگشت دست کمی گرما را احساس کند کفایت می‌کند.

مرحله چهارم

وقتی دمای شیر به حدود ۴۰ درجه رسید، آن را هم بزنید تا دمای آن در همه جای شیر یکسان شود و سپس گاز را خاموش کنید.

مرحله پنجم

شیر را به مایه موجود در ظرف استیل اضافه کرده و هم بزنید. سپس در ظرف را بگذارید،  روی آن را بپوشانید و در یک محل گرم قرار دهید. بعد از یک ساعت روی دلمه‌های تشکیل شده را برش بزنید و دوباره روی ظرف را بپوشانید.

مرحله ششم

وقتی برش‌ها جمع شد و روی آن‌ها آب زرد رنگی ایجاد شد، پارچه نازکی را درون آبکش قرار داده و دلمه‌ها را به آرامی در آن بریزید. سپس پارچه را دور دلمه‌ها گره بزنید.

مرحله هفتم

جسم سنگینی را به مدت یکی دو ساعت روی پنیر قرار دهید تا آب آن کاملا خارج شود. می‌توانید حجم پنیر را در جریان خارج شدن آب چک کنید تا بیش از اندازه کم‌آب و پودری نشود. میزان آبی که از پنیر خارج می‌شود، بستگی به سنگینی جسمی دارد که روی آن قرار داده‌اید.

وقتی آب پنیر به خوبی گرفته شد و انسجام لازم را پیدا کرد، پنیر را برش زده و در آب نمک ۱۳٪ نگهداری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.