طرز تهیه پیتزا ساده با سوسیس در قابلمه و فر

طرز تهیه پیتزا ساده با سوسیس
آسان
۴-۶ نفر
آماده سازی
کمتر از 30 دقیقه
پخت
کمتر از 30 دقیقه

پیتزا معمولا انتخاب اول شکموهاست چراکه با دیدن کش پنیر پیتزا، عطر و طعم سوسیس، هوش از سرشان می‌پرد. خوشبختانه پیتزا از آن دسته غذاهای ساده‌ای محسوب می‌شود که می‌توان در قابلمه و فر درستش کرد. اگر شما مصرف سوسیس‌تان زیاد است حتما طرز تهیه سوسیس خانگی را بخوانید تا دیگر خودتان آن را درست کنید. شما همان‌طور که می دانید پیتزا را با نان و مواد متفاوتی می‌توان درست کرد اما این‌بار به شما طرز تهیه پیتزا ساده با سوسیس را خواهیم گفت تا برای عزیزان‌تان با کم‌ترین مواد در روزهای تعطیل درست کنید.

مواد لازم برای تهیه خمیر پیتزا ساده با سوسیس

 • آب یک‌و‌یک‌دوم فنجان آب
 • مخمر یک‌دوم قاشق چای‌خوری
 • شکر دانه‌ریز یک‌چهارم قاشق چای‌خوری
 • آرد همه‌منظوره یک‌و‌یک‌چهارم فنجان
 • نمک سه‌چهارم قاشق چای‌خوری
 • روغن زیتون یک قاشق غذاخوری

مواد لازم برای تهیه تاپینگ پیتزا ساده با سوسیس

 • سوسیس پپرونی به مقدار لازم
 • سوسیس ۵۰۰ گرم
 • سس پیتزا یک‌دوم فنجان
 • پنیر موزرلا یک فنجان
 • چدار یک‌دوم فنجان
 • پنیر پارمزان سه قاشق غذاخوری
 • فلفل آسیاب‌شده به مقدار لازم

طرز تهیه پیتزا ساده با سوسیس

۱. خمیر پیتزا را آماده کنید

آماده کردن خمیر پیتزا ساده با سوسیس

در اولین مرحله از طرز تهیه پیتزا ساده با سوسیس نیاز است ابتدا خمیر آن را آماده کنید. مقدار آب گفته‌شده را تا دمای ۴۶ درجه سانتی‌گراد گرم کنید. یک کاسه مناسب انتخاب و در آن آب گرم، شکر و مایه خمیر را مخلوط کنید. حال به مخلوط‌تان ۱۰ دقیقه زمان دهید تا خوب خودش را بگیرد. در کاسه‌ای دیگر آرد و نمک را با یکدیگر مخلوط کنید. در حین هم زدن مخلوط مخمر و روغن زیتون را اضافه کنید. شما با کمک هم‌زن باید مخلوط را تا جایی هم بزنید که به شکل یک توپ صاف دربیاید. شما در صورت لزوم می‌توانید آن را با دست هم ورز دهید. حال خمیر را به یک کاسه چرب‌شده منتقل کنید. کاسه را در یک جای گرم گذاشته و روی آن را بپوشانید. یک ساعت زمان دهید تا حجم آن دو برابر شود.

۲. سوسیس را آماده کنید

آماده کردن سوسیس در طرز تهیه پیتزا ساده با سوسیس

در دومین مرحله از طرز تهیه پیتزا ساده با سوسیس باید به سراغ سوسیس‌ها بروید و در هر اندازه که می خواهید آن‌ها را برش دهید. در دستور تهیه پیتزاهایی مانند پیتزا با قارچ و سوسیس، سوسیس را حلقه‌ای برش می‌دهند. آن‌ها را در تابه آن‌قدر حرارت دهید که کمی بپزد. سپس آن‌ها را از تابه خارج کرده و کنار بگذارید. فر را با دمای ۲۱۸ درجه سانتی‌گراد روشن کنید تا گرم شود.

۳. پیتزا را آماده کنید

مراحل آماده‌سازی پینزا ساده با سوسیس

در سومین مرحله از طرز تهیه پیتزا ساده با سوسیس باید ورقه پخت‌تان را کمی با روغن چرب کنید. خمیر را به هر اندازه و قطری که دوست دارید با کمک وردنه فرم دهید. حال هر تعداد خمیر پیتزایی که آماده کرده‌اید را روی آن سس پیتزا پخش کنید. ورقه‌ها را با پنیر پارمسان کامل بپوشانید. روی هر یک را به صورت مساوی سوسیس، سپس پنیر موزارلا و چدار بریزید. در نهایت کار را با قرار دادن برش‌‌هایی از پپرونی و پاشیدن فلفل آسیاب‌شده پایان دهید.

۴. پیتزا را بپزید

پخت پیتزا ساده با سوسیس

در چهارمین مرحله از طرز تهیه پیتزا ساده با سوسیس ، پیتزاهای آماده‌شده را برای ۲۰ تا ۳۰ دقیقه داخل فر بگذارید تا خوب پخته شوند. اگر به دمای فرتان شک دارید نیاز است که بعد از ۲۰ دقیقه در فر را باز کرده و پخت پیتزای سوسیس‌تان را چک کنید. در نهایت آن را با انواع سس‌ها می‌توانید نوش‌جان کنید.

دستور تهیه پیتزا ساده با سوسیس

نکات تکمیلی پخت پیتزا ساده با سوسیس

پیتزاگیاهی یا ساده از آن دسته غذاهایی محسوب می‌شود که با هر طعمی آن را درست کنید باز هم طرفداران خودش را خواهد داشت. طرز تهیه پیتزا ساده با سوسیس همان‌طور که از اسمش برمی‌آید، دستورالعملی ساده دارد با این‌حال در ادامه نکاتی را خواهیم گفت که به پخت بهتر آن کمک خواهد کرد.

طرز تهیه پیتزا ساده با سوسیس در قابلمه

طرز تهیه پیتزا ساده با سوسیس در قابلمه

در طرز تهیه پیتزا ساده با سوسیس، یکی از ساده‌ترین روش‌ها، پخت آن در قابلمه است. شما برای این‌کار نیاز به یک قابلمه و خمیر آماده پیتزا دارید. خمیر آماده را با روغن کمی چرب کنید. مواد گفته‌شده را مانند دستور بالا جداگانه کمی تفت دهید. کمی سس گوجه‌فرنگی روی خمیر آماده پخش کنید. سپس به مقدار لازم پنیر پیتزا بریزد. در ادامه سوسیس و پپرونی ریخته و در نهایت آن را با پنیرپیتزا بپوشانید. حال کف قابلمه را کمی با روغن چرب کنید. خمیر را داخل قابمه گذاشته و در آن را ببندید. برای خشک نشدن پیتزای سوسیس‌تان باید داخل قابلمه کمی روغن بریزید. حرات کم و استفاده از شعله‌پخش‌کن را فراموش نکنید. یکی دیگر از روش‌های پخت ساده طرز تهیه پیتزا ماهیتابه‌ای است که می‌توانید آن را هم با سوسیس یا مواد دیگر امتحان کنید.

جایگزین سوسیس

در طرز تهیه پیتزا ساده با سوسیس علاوه بر سوسیس از تکه‌های گوشت گوساله، فیله مرغ یا گوشت‌ چرخ‌کرده هم می‌توانید استفاده کنید. طرز تهیه پیتزای رست بیف را در کتاب کاله بخوانید.

پخت سوسیس

پخت سوسیس قبل از ریختن رو خمیر پیتزا در طرز تهیه پیتزا ساده

در طرز تهیه پیتزا ساده با سوسیس نیاز است که سوسیس را حتما قبل از ریختن روی نان پیتزا آن را برای چند دقیقه تفت دهید چرا که مدت زمان پخت پیتزا معمولا کم است. در این مدت سوسیس‌هایتان خام می‌مانند. دلیل دیگر طعم‌دهی بهتر سوسیس‌ها به نان پیتزا و دیگر مواد است. برای تهیه این نوع پیتزا بهتر است از سوسیس ایتالیایی استفاده کرده تا با وجود رازیانه، طعم فوق‌العاده‌ای به پیتزایتان بدهد.

استفاده از پنیر پیتزا در تهیه پیتزای سوسیس

عطر و طعم پیتزا چه در تهیه پیتزا ساده چه پیتزا مخلوط بیشتر به پنیر پیتزا و کشش آن بستگی دارد. بهتر است در انتخاب و میزان پنیر پیتزا نهایت دقت را داشته باشید. شما در طرز تهیه پیتزا علاوه بر پنیر پیتزا، از انواع پنیر با توجه به کاربردشان می‌توانید استفاده کنید.

انواع نان پیتزا

انواع نان پیتزا برای پخت پیتزا ساده با سوسیس

در طرز تهیه پیتزا ساده اولین چیزی که مطرح می‌شود نان پیتزا است که آن را به انواع مختلفی تبدیل می‌کند. در ادامه به مهم‌ترین آن‌ها اشاره خواهیم کرد. نان نازک، نان تخت و نان ضخیم از انواع نان‌های پیتزایی هستند که با آن می‌توان پیتزا ایتالیایی، پیتزا نیویورکی یا پیتزا سیسیلی درست کرد. مطلب نان پیتزا و انواع آن کامل گویای این مطلب است از خواندن آن غافل نشوید.

نحوه نگه داری پیتزا سوسیس

شما برای نگه‌داری باقی‌مانده پیتزای سوسیس‌ باید آن را در یک ظرف در بسته بگذارید و در یخچال نگه‌داری کنید. شما با این کار تا سه روز پیتزا را می‌توانید نگه دارید. برای گرم کردن مجدد پیتزا باید آن را برای چند دقیقه در فر با دمای «۴۰۰ درجه سانتی گراد» یا در قابلمه با حرارت متوسط قرار دهید.

دیدگاه ها