طرز تهیه پیتزا مرغ بدون گلوتن

متوسط
2 نفر
آماده سازی
بیش 90دقیقه
پخت
کمتر از 30 دقیقه

بیماری سلیاک یک اختلال خودایمنی است که موجب می‌شود بدن، گلوتن را به عنوان یک متجاوز خارجی ببیند. سلیاک بدترین شکل عدم تحمل گلوتن است. اما حساسیت به گلوتن فقط به بیماران سلیاکی خلاصه نمی‌شود! در این مقاله قصد داریم تا طرز تهیه یک نوع پیتزای بدون گلوتن به شما آموزش دهیم. با طرز تهیه پیتزا مرغ بدون گلوتن با ما همراه باشید.

مواد لازم برای تهیه پیتزا مرغ بدون گلوتن

 • آرد بدون گلوتندو فنجان
 • مخمر خمیر بدون گلوتنیک قاشق چای‌خوری
 • آبسه‌چهارم فنجان
 • نمکیک‌ونیم قاشق چای‌‌خوری
 • سینه مرغیک عدد
 • فلفل دلمه‌ای۱۰۰ گرم
 • روغن زیتونبه مقدار لازم
 • سیر یک حبه
 • رب گوجه فرنگی بدون گلوتنبه مقدار لازم
 • پنیر موزارلا کالهبه مقدار لازم
 • زیتون سیاه (حلقه‌ای خرد شده)به مقدار لازم

طرز تهیه پیتزا مرغ بدون گلوتن

مرحله اول

آب را داخل کاسه‌ همزن ایستاده خود بریزید و مخمر را درون آب بریزید و تا زمانی که مخمر حل شود هم بزنید.

مرحله دوم

همه‌ آرد و نمک را به مخلوط آب و مخمر اضافه کنید. آن را با یک قاشق فلزی هم بزنید تا خمیر کش‌دار شود.

مرحله سوم

خمیر را حدود ۵ دقیقه با دست آنقدر ورز دهید تا نرم شود. سپس آن را به شکل توپ در آورید. خمیر باید به حالتی برسد که وقتی انگشت‌تان را در آن فرو می‌برید به حالت قبلی خودش برگردد. بین ۵ تا ۸ دقیقه این کار را ادامه دهید.

اگر خمیر به کاسه یا دست‌تان می‌چسبد یک قاشق غذاخوری آرد به آن اضافه کنید تا این چسبندگی از بین برود و راحت‌تر به کارتان ادامه دهید. حواستان باشد که خیلی آرد به آن اضافه نکنید.

اگر عجله دارید بیخیال پف کردن خمیر شوید و پیتزای خود را آماده کنید. در این حالت یک پیتزا با خمیر نازک و طعمی شبیه کراکر خواهید داشت. اما اگر عجله ندارید بین یک تا یک ساعت‌ونیم به خمیر فرصت دهید تا پف کند. بنابراین کاسه را تمیز کنید تمام سطح آن را با مقدار کمی روغن چرب کنید و خمیر پیتزا را درون کاسه برگردانید. روی کاسه را با سلفون بپوشانید. یک تا یک ساعت‌و‌نیم صبر کنید تا خمیر پیتزای‌تان پف کند.

مرحله چهارم

سینه مرغ را خرد کنید و آن را با مقداری روغن و سیر خرد شده داخل تابه تفت دهید.

مرحله پنجم

بعد از این که خمیر آماده شد، قالب مورد نظر را با مقداری روغن چرب کنید. خمیر را روی آن پهن کنید به طوری که یک سانتی‌متر از دیواره‌های قالب را خمیر بگیرد. مقداری رب گوجه روی خمیر بریزید و کاملا پخش کنید.

مرحله ششم

به ترتیب پنیر موزارلا، مرغ، فلفل دلمه‌ای خرد شده و زیتون را روی خمیر بریزید و داخل فر با دمای ۱۸۰ درجه سانتی‌گراد به مدت ۲۰ دقیقه قرار دهید.

طرز تهیه پیتزا مرغ بدون گلوتن را به شما آموزش دادیم. اما با گزینه‌های بی‌پایان سلینو، می‌توانید خیلی راحت‌تر بدون گلوتن زندگی کنید.

پیتزا مرغ بدون گلوتن سلینو به صورت منجمد و نیمه‌پخته عرضه می‌شود. بنابراین قبل از مصرف به مدت ۱۰ دقیقه در خارج فریزر نگهداری کنید تا دمای محصول برای پخت مناسب شود. سپس پیتزا را در طبقه میانی فر به مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه با دمای ۱۵۰ درجه سانتی‌گراد قرار دهید تا پنیر روی محصول طلایی‌رنگ شود.

با توجه به این که شما یک رژیم غذایی فاقد گلوتن را برحسب ضرورت یا انتخاب دنبال می‌کنید، کاله مجموعه متنوعی از طعم‌های مختلف را به شما پیشنهاد می‌کند. پیتزا مارگاریتا و پیتزا گوشت از دیگر پیتزاهای بدون گلوتن سلینو است.

دیدگاه ها