طرز تهیه پیتزا مرغ خانگی در توستر و ماهیتابه

طرز تهیه پیتزا مرغ
آماده سازی
کمتر از 30 دقیقه
پخت
کمتر از 30 دقیقه

پیتزای مرغ یکی از محبوب‌ترین غذاهای فست‌فودی است که می‌توانید به راحتی و بدون نیاز به فر در خانه، آن را در توستر یا ماهیتابه تهیه کنید. این غذا به دلیل سادگی و سرعت پخت، برای زمانی که وقت کافی برای آشپزی ندارید، گزینه‌ای عالی است. قبلا در کتاب کاله طرز تهیه طرز تهیه پیتزا با خمیر آماده در فر، ماهیتابه، ماکروفر و توستر را مرور کرده بودیم و در ادامه طرز تهیه پیتزا مرغ را بررسی خواهیم کرد.

مواد لازم برای تهیه پیتزا مرغ

  • مرغ ۴۰۰ گرم
  • خمیر پیتزای آماده ۲ عدد
  • پنیر پیتزا ۳۰۰ گرم
  • پیاز ۲ عدد
  • سس قرمز یا باربیکیو به مقدار لازم
  • فلفل دلمه‌ای ۲ عدد
  • گشنیز یا ریحان به مقدار لازم
  • نمک، فلفل، آویشن و ادویه به مقدار لازم

طرز تهیه پیتزا مرغ در توستر

۱. پخت مرغ

اولین مرحله از طرز تهیه پیتزای مرغ این است که مرغ را آماده کنید. برای این کار می‌توانید خیلی ساده تکه‌های مرغ را با پیاز، کمی تفت دهید و بعد اجازه دهید با قابلمه‌ای که درش بسته است بپزند یا آن را ابتدا به شکل مکعب‌ها ریز خرد کنید و بعد در روغن تفت دهید و در نهایت با زعفران مزه‌دار کنید.

۲. آماده کردن پیتزا

اکنون که مرغ آماده است زمان آن رسیده که خمیر پیتزا را داخل سینی مناسب پهن کنید بعد سس قرمز یا سس باربیکیو را روی خمیر بمالید سپس مرغ، فلفل دلمه‌ای خرد شده، پیاز و گشنیز را به همراه فلفل و آویشن روی آن قرار دهید. در نهایت هم روی مواد را خوب با پنیر پیتزا بپوشانید.

نکته: می‌توانید از سس بشامل به جای سس گوجه فرنگی استفاده کنید.

۳. پخت پیتزا در توستر

پخت پیتزا مرغ در توستر

در آخرین مرحله از طرز تهیه پیتزای مرغ، سینی فر را در توستر قرار دهید و با حرارت ۲۰۰ درجه سانتی‌گراد به مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه یا تا زمانی که پنیر آب شده و طلایی شود، بپزید.

نکات تکمیلی برای تهیه پیتزا مرغ

طرز تهیه پیتزا مرغ

تهیه و پخت پیتزا هنری است که همه می‌توانند آن را یاد بگیرند کافی است نکات و فوت‌وفن‌های کلی تهیه انواع پیتزا را بدانید تا همیشه بتوانید پیتزایی خوب برای خود و عزیزانتان در منزل تهیه کنید.

طرز تهیه پیتزا مرغ در ماهیتابه

برای تهیه پیتزای مرغ در ماهیتابه دقیقا تمام مراحل را تا آماده کردن خمیر انجام دهید و بعد محتوای پیتزا را داخل ماهیتابه پهن کنید بعد ماهیتابه را روی گاز با حرارت کم قرار دهید و در ماهیتابه را ببندید و اجازه دهید پیتزای مرغ شما با حرارت کم به مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه یا تا زمانی که پنیر آب شده و طلایی شود، بپزد.

تهیه خمیر پیتزا در خانه یا خمیر پیتزای آماده

برای تهیه پیتزا هم می‌توانید خمیر پیتزا را در منزل تهیه کنید هم خمیر آماده استفاده کنید. فقط اگر از خمیر آماده استفاده می‌کنید حتما قبل از استفاده، دستور پخت روی بسته‌بندی را مطالعه کنید. البته اگر نان یا خمیر پیتزا ندارید، می‌توانید از نان تست هم برای تهیه پیتزا استفاده کنید. طرز تهیه پیتزا با نان تست را در کتاب کاله مطالعه کنید.

تنوع مواد پیتزا

برای تنوع بیشتر در پیتزای مرغ خود می‌توانید مقداری از سبزیجات دلخواه از جمله ذرت، زیتون، گوجه، فلفل و موارد دیگر استفاده کنید. البته می‌توانید از انواع سوسیس یا کالباس هم برای تهیه پیتزا استفاده کنید. برای اینکه پیتزا طعم بهتری داشته باشد، می توانید از پنیر موزارلا و چدار به صورت ترکیبی استفاده کنید. طرز تهیه پتیزا با قارچ و سوسیس و البته طرز تهیه پیتزای گوشت و قارچ را می‌توانید در کتاب کاله با جزییات مطالعه کنید.

نکته مهم برای پیتزای ترد

اگر می‌خواهید پیتزا تردتر شود، می‌توانید قبل از پخت، کمی آرد سوخاری روی خمیر پیتزا بپاشید تا پیتزای شما تردتر باشد.

دیدگاه ها