طرز تهیه پیده سوجوک سولیکو

آماده سازی
کمتر از 30 دقیقه
پخت
کمتر از 30 دقیقه

پیده یکی از انواع غذاهای نانی ترکیه‌، یونان و بعضی کشورهای عربی است که نام‌های مختلفی دارد. در کشور‌های عربی پیده را به اسم لاه مجون می‌شناسند. مایه اصلی پیده می‌تواند، گوشت، مرغ، انواع سبزیجات، پنیر یا تخم مرغ باشد.در این جا ما قصد داریم تا طرز تهیه پیده سوجوک سولیکو را به شما آموزش دهیم. سوجوک محصولی لوکس و منحصر به فرد با ۹۰ درصد گوشت گوساله است که برای تهیه انواع صبحانه، ساندویچ و پیتزا مناسب است.

مواد لازم برای پیده سوجوک سولیکو

  • سوجوک سولیکویک‌دوم بسته
  • پنیر پیتزا به مقدار لازم

مواد لازم برای خمیر پیده

  • آرد سفیدسه لیوان
  • خمیر مایه یک قاشق غذاخوری
  • آب ولرم یا یک استکان شیر کم‌چرب کالهیک لیوان

طرز تهیه پیده سوجوک سولیکو

مرحله اول

ابتدا یک کاسه بردارید و خمیر مایه را با آب ولرم و نمک ترکیب کنید. سپس آرد را اضافه کرده و به خوبی مواد را ورز دهید. سطح خمیر را با یک پارچه پوشانده و به مدت ۳۰ دقیقه در دمای اتاق قرار دهید تا خمیر پف کرده و به عمل آید.

مرحله دوم

پس از این مدت، سطح یک سینی نچسب مقداری آرد بپاشید و خمیر را به کمک وردنه پهن کنید. سپس آن را با ضخامت حدود نیم‌سانتی متر به شکل بیضی درآورید و لبه‌های خمیر را به سمت بالا فرم دهید.

مرحله سوم

حالا سوجوک سولیکو را سطح خمیر بچینید. در صورت تمایل می‌توانید مقداری پنیر پیتزا و زرده تخم مرغ یا ورقه‌های گوجه فرنگی اضافه کنید. لبه‌های خمیر را با کره چرب کنید.

مرحله چهارم

سطح سینی فر آرد پاشیده و پیده را به مدت ۳۰ دقیقه در فر با دمای ۲۰۰ درجه سانتی‌گراد قرار دهید. بعد از ۳۰ دقیقه پیده‌ها آماده‌اند. آن را از ظرف فر خارج کرده و داخل ظرف مناسب سرو کنید.

برای تهیه این غذا می‌توانید از هر موادی که مایل هستید، استفاده کنید. نوش جان!

دیدگاه ها