طرز تهیه کباب چوبی مرغ و بیکن

کباب چوبی مرغ
آسان
۴ نفر
آماده سازی
کمتر از 30 دقیقه
پخت
کمتر از 30 دقیقه

کباب یکی از لذیذترین و بی‌دردسرترین وعده‌های غذایی‌ست که می‌تواند همه اعضا خانواده را با خودش همراه کند. حتی اگر نمی‌خواهید وعده اصلی غذا کباب باشد، می‌توانید مقدار کمی از آن را در کنار سایر خوراکی‌ها سرو کنید. معمولا استفاده از خلاقیت در تهیه این غذا، باعث می‌شود طعم‌های جدید و شگفت‌انگیزی خلق شود. این‌بار به سراغ کباب چوبی مرغ رفته‌ایم تا آن را در کنار مزه دندان‌گیر بیکن تجربه کنیم. تردی بیکن کباب شده به همراه سینه مرغ و ادویه‌های مختلف‌تان می‌تواند یک گزینه عالی برای نهار یا شام آخر هفته باشد.

مواد لازم برای تهیه طرز تهیه کباب چوبی مرغ

 • سویا سسیک چهار فنجان
 • سرکه سیبیک چهارم فنجان
 • عسلدو قاشق غذاخوری
 • روغن کانولادو قاشق غذاخوری
 • قارچ بزرگ (نصف شده)۱۰ عدد
 • پیازچه خرد شدهدو عدد
 • سینه مرغ بدون پوستسه نیمه
 • بیکن (نصف شده)۲۳۰ گرم
 • آناناس (خرد شده)230 گرم

طرز تهیه کباب چوبی مرغ

مرحله اول

در یک کاسه بزرگ سویا سس، سرکه سیب، عسل، روغن کانولا و پیازچه را با هم مخلوط کنید. سپس تکه‌های برش خورده مرغ و قارچ را داخل این ترکیب بریزید و هم بزنید تا مواد همه بخش‌های آن‌ها را بپوشاند. روی ظرف را بپوشانید و به مدت یک ساعت در یخچال نگه‌داری کنید تا مرینیت شوند.

مرحله دوم

گریل یا فر را گر کنید تا برای پخت کباب‌ها آماده باشد.

مرحله سوم

قارچ‌ها و مرغ‌ها را از مرینیت جدا کرده و کاملا آن‌ها را بتکانید که چیزی از مواد باقی نماند. مواد مرینیت را درون یک قابلمه کوچک بریزید و روی حرارت زیاد به‌جوش بیاورید، سپس شعله را کم کنید تا آرام آرام بجوشد. پس از 10 دقیقه می‌توانید قابلمه را از روی گاز بردارید.

مرحله چهارم

هر تکه از مرغ را در یک برش بیکن بپیچید و آن را به سیخ بکشید، سپس یک برش قارچ و یک برش آناناس را روی سیخ قرار دهید و این‌کار را تا پایان مواد ادامه بدهید.

مرحله پنجم

حالا صفحه گریل را چرب کنید و کباب‌ها را روی آن بچینید. اجازه دهید تا آرام شروع به پختن کنند، در فواصلی روی کباب باقی‌مانده سسی که آماده کرده‌اید را با برس بمالید تا طعم آن حفظ شود. زمانی‌که بیکن‌ها شفاف و آب مرغ کاملا گرفته شد، می‌توانید آن‌ها را برای سرو آماده کنید.

چند نکته

  استفاده از پودر پاپریکا می‌تواند این کباب را خوشمزه‌تر کند.سبزیجات پخارپز و ذرت کره‌ای از بهترین دورچین‌ها برای این غذا هستند.شما می‌توانید برا سرو کباب چوبی مرغ از سس‌های مختلفی استفاده کنید.بنابه سلیقه خودتان می‌توانید در هر سیخ، پیاز، سیب زمینی یا فلفل هم قرار دهید.

دیدگاه ها