طرز تهیه کوکی بادام زمینی با طعمی متفاوت

طرز تهیه کوکی بادام زمینی
آسان
12 نفر
آماده سازی
کمتر از 30 دقیقه
پخت
کمتر از 30 دقیقه

کوکی بادام زمینی از جمله شیرینی‌های محبوب در کافه‌ها است که در خانه هم به راحتی قابل تهیه است. با استفاده از تنها سه ماده اصلی می‌توانید این کوکی بسیار خوشمزه و لذیذ را تهیه کنید و آن را به عنوان یک میان وعده در ساعات مختلف روز نوش جان کنید و به کمک آن از اشتهای کاذبتان جلوگیری کنید.

در ضمن به دلیل این که در تهیه این کوکی از هیچ گونه آردی استفاده نمی‌شود، یک شیرینی مناسب برای رژیم بدون گلوتن است که کالری بسیار کمی هم دارد. اگر از دوست داران طعم و مزه کره بادام زمینی هستید پیشنهاد می‌کنیم که از کره بادام زمینی با تکه‌های درشت بادام زمینی استفاده کنید تا در زمان خوردن این کوکی تکه‌های بادام زمینی را اصطلاحا زیر دندان حس کنید و نهایت لذت را از خوردن آن ببرید.

مواد لازم برای تهیه کوکی بادام زمینی با طعمی متفاوت

  • کره بادام زمینی 200 گرم
  • پودر قند175 گرم
  • نمکیک چهارم قاشق چای‌خوری
  • تخم مرغ بزرگیک عدد

طرز تهیه کوکی بادام زمینی با طعمی متفاوت

مرحله اول

برای تهیه یک کوکی بادام زمینی خوشمزه ابتدا باید  فر را روشن کنید و درجه حرارت آن را روی 180 درجه سانتیگراد قرار دهید تا گرم شود. دو سینی بزرگ مناسب فر را بردارید و کاغذ روغنی مخصوص پخت را به اندازه کف سینی‌ها ببرید. کاغذ روغنی را در کف هر دو سینی پهن کنید.

مرحله دوم

یک کاسه بزرگ بردارید و 200 گرم کره بادام زمینی را داخل آن بریزید. سپس 175 گرم پودر قند را الک کنید. پودر قند الک شده را به کاسه اضافه کنید و با یک قاشق چوبی هم بزنید. حالا یک چهارم قاشق چای‌خوری نمک اضافه کنید و خوب هم بزنید. یک عدد تخم مرغ بزرگ را داخل کاسه بشکنید. همه مواد را با قاشق چوبی خوب مخلوط کنید تا به صورت خمیری یک دست دربیاید. همانطور که می‌بینید این دستور پخت به علت نداشتن آرد بسیار مناسب افرادی است که مصرف گلوتن برای آنها مضر است.

مرحله سوم

پس از این که مخلوط کوکی بافت نرم و خمیری گرفت، توپ‌هایی به اندازه گردو با دست درست کنید. توپ‌های خمیری را درون سینی‌ها قرار دهید. دقت کنید که بین توپ‌ها حداقل دو سانتی متر فاصله باشد تا پس از پخت و افزایش حجم کوکی‌ها به هم نچسبند. کوکی ها را با پشت چنگال به آرامی به سمت پایین فشار دهید تا کمی پخش شوند.

مرحله چهارم

سینی را داخل فر قرار دهید. پس از گذشت 12 دقیقه و زمانی که کناره‌های کوکی‌ها طلایی‌تر از مرکز آن شد، سینی را با احتیاط از فر خارج کنید و کنار بگذارید تا خنک شود. پس از حدود 10 دقیقه کوکی‌های پخته شده را با احتیاط از سینی خارج کنید و روی قفسه سیمی مناسب قرار دهید تا کاملا خنک شوند. کوکی‌ها را پس از خنک شدن داخل ظرف مورد نظرتان بچینید و نوش جان کنید.

چند نکته

  • شما می‌توانید کوکی‌ها را پس از انجام دادن مرحله سوم داخل یخچال قرار دهید تا سفت شوند. سپس آن‌ها را داخل یک ظرف در بسته قرار دهید و به مدت دو ماه در فریزر نگهداری کنید. برای پخت کوکی‌های فریز شده باید آن‌ها را حدود دو تا سه دقیقه بیشتر داخل فر قرار دهید.
  • همچنین می‌توانید کوکی‌های پخته شده را تا سه روز در یک ظرف شیشه‌ای در بسته نگهداری کنید.
  • در صورتی که از کره بادام زمینی شکر دار استفاده می‌کنید، مقدار پودر قند را نصف کنید.
  • اگر به دنبال دسرهای دیگری با استفاده از بادام زمینی هستید ما به شما کیک براونی بادام زمینی را پیشنهاد می‌کنیم.

دیدگاه ها