ماست ایسلندی یا ماست یونانی؟

ماست یونانی یک ماست بسیار خوشمزه و خامه‌ای است که پروتئین بالایی هم دارد. اما چرا ممکن است دست از خوردن این ماست بکشید؟  شاید با محصولی بهتر از ماست یونانی آشنا شوید که ماست ایسلندی نام دارد.

افرادی که در ایسلند زندگی می‌کنند از دیرباز دارای عادت‌های خاصی در مصرف محصولات لبنی هستند که ماست ایسلندی هم جزء این محصولات قرار می‌گیرد. این ماست از شیر بدون چربی درست می‌شود؛ به همین دلیل دارای چربی صفر اما پروتئین بالا است. ماست ایسلندی را می‌توانید به عنوان یک وعده کامل، مفید و پر پروتئین به عنوان صبحانه، همراه با انواع میوه میل کنید هم‌چنین اگر می‌خواهید رژیم پرپروتئین و بدون چربی بگیرید حتما این ماست را در برنامه غذایی خود قرار دهید زیرا پروتئین این ماست ۳ برابر ماست‌های عادی است و چربی و قند صفر دارد.

این ماست در هر ۱۰۰ گرم دارای چربی و قندی برابر با صفر و میزان پروتئین ۹ گرم است؛ بنابراین از لحاظ تغذیه‌ای، ماست ایسلندی به عنوان یک وعده غذایی خوب و مفید می‌تواند کاربرد داشته باشد. ماست ایسلندی به خاطر خواص نام برده شده، جایگزین خوبی برای ورزشکاران و افرادی که دارای ر‌ژیم‌های خاص هستند، است. از ماست ایسلندی در تهیه انواع غذا و دسر استفاده می‌شود. در ادامه به طرز تهیه پن کیک با ماست ایسلندی می‌پردازیم.

مواد لازم برای تهیه پن کیک با ماست ایسلندی

پن کیک با ماست ایسلندی

  • ۵ عدد تخم مرغ
  • ۱ قاشق چای‌خوری نمک
  • ۱ فنجان و نیم آرد
  • دو فنجان و نیم شیر
  • کره، کره مایع یا روغن نارگیل
  • ۱ بسته ماست ایسلندی ۴۰۰ گرمی
  • توت فرنگی، بلوبری و سایر میوه‌ها به انتخاب خودتان (خرد شده)

طرز تهیه پن کیک

تخم مرغ‌ها را بشکنید و همراه با شیر و نمک داخل کاسه بریزید سپس به طور آهسته، آرد را اضافه کنید و خوب هم بزنید تا حالت خمیری پیدا کند. مخلوط را کنار بگذارید

خمیر پن کیک

یک تابه نچسب روی حرارت ملایم قرار دهید تا داغ شود سپس مقداری کره اضافه کرده و ماهی‌تابه را چرب کنید. مقداری خمیر در تابه ریخته و تابه را در جهات مختلف بچرخانید تا مایع کل تابه را بپوشاند. (مایع خمیر را طوری در تابه بریزید تا قطور نشود).

پختن پن کیک

زمانی که یک طرف پن کیک حالت طلایی گرفت (تقریبا ۳۰ ثانیه)، به وسیله یک کاردک پن کیک را برگردانید و طرف دیگر را نیز بپزید. پن کیک را داخل بشقاب قرار دهید.

باقی پن کیک‌ها را به همین ترتیب درست کنید.

برای سرو یک طرف پن کیک‌ها را به ماست ایسلندی آغشته کرده، توت فرنگی و بلوبری‌های خرد شده را لابه‌لای پن کیک‌ بریزید. در آخر پن کیک‌ها را تا کنید و داخل بشقاب بچینید.

آغشته کردن به ماست ایسلندی

برای تزیین از میوه خرد شده استفاده کنید.

تزیین با میوه

سپس نوش جان میل کنید.

دیدگاه ها