طرز تهیه املت ریحان

آماده سازی
کمتر از 30 دقیقه
پخت
کمتر از 30 دقیقه

شما هم املت را با پوره گوجه‌فرنگی تهیه می‌کنید و گاهی پیاز سرخ شده یا سیب‌زمینی هم به آن اضافه می‌کنید؟ اگر املت دوست هستید، پیشنهاد می‌کنیم املت ریحان را برای صبحانه فردایتان آماده کنید و به جای پوره گوجه فرنگی، گوجه گیلاسی را به این ترکیب اضافه کنید.

مواد لازم برای تهیه املت ریحان

  • روغن زیتونیک قاشق غذاخوری
  • گوجه گیلاسی ۱۰ عدد
  • تخم مرغچهار عدد
  • نمکبه مقدار لازم
  • پودر فلفل یا فلفل سبز خرد شده در صورت تمایلبه مقدار لازم
  • ریحان ساطوریسه قاشق غذاخوری

طرز تهیه املت ریحان

مرحله اول

روغن زیتون را در یک تابه متوسط بریزید و روی شعله متوسط قرار دهید. پس از داغ شدن روغن، گوجه گیلاسی‌های نصف شده را در تابه بریزید و نمک را به آنها اضافه کنید. سرخ شدن گوجه‌ها احتمالا ۱۰ دقیقه طول خواهد کشید.

در دقایق پایانی ریحان را به گوجه‌ها اضافه کنید اما منتظر سرخ شدنش نمانید. وقتی که گوجه‌ها سرخ شد، درجه حرارت رو کمتر کنید تا مواد از جوش بیفتند.

مرحله دوم

در تابه دیگری روغن را داغ کنید. تخم مرغ‌های همزده را در تابه بریزید و برای ۲ دقیقه آنها را رها کنید تا فرم تابه را به خود بگیرند.

وقتی نشانه‌های سرخ شدگی را در لایه بیرونی تخم‌مرغ‌ها دیدید، ترکیب گوجه و ریحان (در صورت تمایل با فلفل) را روی نیمی از تخم‌مرغ بریزید. سپس با یک کفگیر به آرامی با نیمه دیگر تخم‌مرغ سرخ شده، روی مواد میانی را بپوشانید.

مرحله سوم

احتمالا بعد از تا کردن لایه تخم مرغ، مقداری از تخم‌مرغ‌های پخته نشده روی ماهیتابه جاری خواهد شد. اشکال ندارد. قرار گرفتن دولایه گرم تخم مرغ روی یکدیگر فرصت را برای پختن همه آنها فراهم خواهد کرد.

فوت کوزه‌گری

در صورت تمایل می‌توانید در لایه میانی تخم‌مرغ، به مقدار دلخواه پنیر پستو اضافه کنید و املت ریحان ویژه بسازید. این املت را می‌توانید با هر یک از پنیرهای محبوبتان تهیه کنید و حتی در لایه میانه آن، تکه‌های درشت پنیر فتا قرار دهید و قبل از آنکه پنیرها زیاد حرارت ببنند، املت را به ظرف سرو منتقل کنید.

دیدگاه ها