ساندویچ فرانسوی
1 نفر
آسان
کمتر از 30 دقیقه
کمتر از 30 دقیقه
809 بازدید

ساندویچ فرانسوی مونته کریستو با ژامبون چیویتو سولیکو

ساندویچ مونت کریستو یک نوع ساندویچ فرانسوی است که امروزه در سرتاسر دنیا به شدت محبوب شده است. مونت کریستو نوعی ساندویچ سرخ شده ژامبون و پنیر است که به نام های ساندویچ فرانسوی، ساندویچ ژامبون تست شده و ساندویچ پنیر فرانسوی هم معروف است.
این ساندویچ در عین حال که طرز تهیه‌ای بسیار آسان و زمان آماده سازی کمی دارد، فوق العاده خوشمزه است. بچه ها عاشق این ساندویچ خواهند بود. با ما همراه باشید.

ژامبون چیویتو سولیکو دو ورقه
نان تست دو عدد
پنیر پارمسان کاله خرید آنلاین یک ورقه
پنیر چدار کاله خرید آنلاین یک ورقه
شیر کم‌چرب کاله خرید آنلاین یک قاشق غذاخوری
سس خردل یک قاشق غذاخوری
تخم مرغ یک عدد
کره پاستوریزه کاله خرید آنلاین به مقدار لازم
نمک و فلفل به مقدار لازم

مرحله اول

ابتدا یک نان تست بردارید و روی آن را به وسیله قاشق به سس خردل آغشته کنید. سپس یک ورقه پنیر پارمزان، یک ورقه ژامبون چیویتو سولیکو، یک ورقه پنیر چدار و مجددا یک ورقه ژامبون چیویتو روی نان قرار دهید.

مرحله دوم

از دو عدد خلال دندان برای ثابت نگه داشتن ساندویچ فرانسوی استفاده کنید. سپس ساندویچ را به وسیله یک چاقوی اره‌ای و تیز به دو قسمت تقسیم کنید.

مرحله سوم

در ادامه تخم مرغ را داخل یک کاسه بشکنید سپس یک قاشق شیر را هم اضافه کنید. مقداری نمک و فلفل اضافه کنید و هم بزنید. حالا تکه‌های ساندویچ را به مایه تخم مرغ آغشته کنید.

مرحله جهارم

یک تابه بردارید. مقداری کره داخل تابه بریزید و ساندویچ را با حرارت ملایم سرخ کنید. اگر مایل بودید می‌توانید از مقداری پودر سیر برای مزه‌دار کردن نان تست‌ها استفاده کنید. نوش جان

دیدگاه ها
افزودن دیدگاه جدید + دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.