طرز تهیه املت با پنیر پنج ستاره آمل ؛ صبحانه‌ سه سوته و خوشمزه

طرز تهیه املت با پنیر
آسان
2 نفر
آماده سازی
کمتر از 30 دقیقه
پخت
کمتر از 30 دقیقه

همان طور که می‌دانید، مهم‌ترین وعده غذایی ما صبحانه است. بنابراین چه بهتر است با ایجاد تنوع در این وعده غذایی، یک صبحانه کامل از نظر ارزش غذایی و خوشمزه را میل کنیم. با طرز تهیه املت با پنیر پنج ستاره آمل با ما همراه باشید.

پنیر پنج ستاره آمل کلاسیک با پنیرهای سفید معمولی تفاوت دارد و طعمی‌نو و مطلوب‌تر و خامه‌ای تر ارائه می‌کند. مواد تشکیل‌دهنده ‌این پنیر در حین فرآوری مجدداً پاستوریزه می‌شوند و پروتئین‌های موجود در‌این پنیر به مراتب نسبت به پنیر‌های دیگر قابلیت جذب بیشتری دارند. پس از پاستوریزه شدن، کلیه مراحل تهیه محصول با دستگاه‌های اتوماتیک است. این پنیر از مجموعه پنیرهای پروسس فرآوری شده کاله است که از ترکیب ویژه‌ای از مجموعه پنیرهای پنج ستاره آمل تهیه شده است. سایر پنیرهای خانواده پنج ستاره آمل عبارتند از پنیر زیره، پنیر گردویی، پنیر خیکی، پنیر کم چرب و پنیر گوسفندی که هر کدام از این‌ها را که بخواهید می‌توانید روی میز صبحانه ایرانی‌تان در کنار گوجه، خیار و نان داغ سرو کنید و از طعم متفاوت و منحصر به فردشان لذت ببرید.

مواد لازم برای تهیه املت با پنیر پنج ستاره صبحانه آمل

  • گوجه فرنگیچهار عدد
  • پنیر پنج ستاره آمل کلاسیک۲۰۰ گرم
  • قارچ۳۰۰ گرم
  • فلفل دلمه‌اییک عدد
  • پیاز متوسطدو عدد
  • تخم مرغچهار عدد
  • نمک و فلفل و روغنبه مقدار لازم

طرز تهیه املت با پنیر پنج ستاره آمل

مرحله اول

برای تهیه این املت سه سوته گوجه فرنگی، پیاز، فلفل و قارچ را ریز خرد کنید. یک تابه برداشته و پیاز و فلفل دلمه‌ای را در مقداری روغن تفت دهید. مقداری نمک و فلفل و ادویه بریزید. گوجه خرد شده  و قارچ را اضافه کرده و خوب تفت دهید تا آب گوجه و قارچ کاملا تبخیر شود. دقت کنید که اگر در این مرحله آب قارچ و گوجه کاملا گرفته نشود، املت آب انداخته و طعم خوبی نمی‌گیرد.

مرحله دوم

پنیر‌ پنج ستاره آمل را به مربع‌های کوچک برش داده، و طوری به تابه اضافه کنید تا همه جای آن پخش شود. سپس خیلی آرام هم بزنید تا پنیر و سایر مواد با هم مخلوط شوند. در ادامه تخم مرغ‌ها را در یک کاسه هم بزنید و به تابه اضافه کنید. در تابه را گذاشته و هر چند دقیقه یکبار لابه‌لای املت را با قاشق باز کنید تا املت کاملا بپزد. این املت خوشمزه را می‌توانید به عنوان یک صبحانه یا شام حاضری میل کنید. نوش جان!

دیدگاه ها