۶ نفر
آسان
کمتر از 30 دقیقه
کمتر از 30 دقیقه

طرز تهیه تخم مرغ سوخاری بدون گلوتن

0,0 rating
4069 بازدید

در سالهای اخیر، با تولید محصولات بدون گلوتن و حتی وارد شدن این ترکیبات به رستوران‌ها، دسترسی به خوراکی‌های سوخاری شده برای سلیاکی‌ها دیگر ناممکن به نظر نمی‌رسد. اگر شما هم به سلیاک دچار هستید، با استفاده از آردهای سوخاری بدون گلوتن، می‌توانید غذاهای متنوعی را آماده کنید. پیشنهاد امروز ما، تهیه تخم مرغ سوخاری بدون گلوتن است. غذایی با پروتئین و ویتامین D فراوان که با آرد سوخاری سلینو، برای افراد حساس به گلوتن هم قابل مصرف است.

صبحانه
تعداد نفرات ۶ نفر
درجه سختی آسان
زمان آماده سازی کمتر از 30 دقیقه
زمان پخت کمتر از 30 دقیقه

مواد لازم برای تهیه تخم مرغ سوخاری بدون گلوتن

  • تخم مرغ آب پز سفت شش عدد
  • آرد بدون گلوتن یک فنجان
  • تخم مرغ خام یک عدد
  • آرد سوخاری سلینو یک فنجان
  • روغن آفتابگردان به مقدار لازم
  • نمک و فلفل سیاه به مقدار لازم

طرز تهیه تخم مرغ سوخاری بدون گلوتن

مرحله اول

تخم مرغ‌ها را برای پانزده دقیقه بجوشانید تا کاملا آبپز شوند. پس از خنک شدن تخم‌مرغ‌ها، پوست آنها را بکنید اما مراقب باشید که خود تخم مرغ تکه نشود.

در یک ظرف نمک، فلفل سیاه و آرد سوخاری سلینو و آرد بدون گلوتن را مخلوط کنید و در ظرف دیگر تخم‌مرغ خام را بریزید و خوب هم بزنید.

هر تخم مرغ آب‌پز شده را ابتدا در تخم‌مرغ خام بزنید، سپس در مخلوط آرد بغلطانید. این کار را حدود سه بار تکرار کنید تا لایه نسبتا ضخیمی از آرد دور تخم مرغ را بگیرد.

برای تهیه تخم مرغ سوخاری بدون گلوتن در یک قابلمه متوسط تا نیمه روغن بریزید و روی اجاق بگذارید تا داغ شود. هر یک از تخم مرغ‌هایی که در آرد سوخاری بدون گلوتن غلطانده‌اید را در روغن داغ بیندازید.

فراموش نکنید که میزان روغن باید به اندازه‌ای باشد که لااقل سه چهارم سطح تخم مرغ را بپوشاند و در زمان انداختن تخم‌مرغ در روغن، حرارت اجاق باید کمی بیشتر از متوسط باشد.

مرحله دوم

بعد از طلایی شدن یک طرف تخم‌مرغ، به آرامی آن را به جهت دیگر بغلطانید و پس از سوخاری شدن هر دو طرف، آن را از روغن خارج کنید.

می‌توانید پس از تمام شدن زمان پخت، برای رنگارنگ‌تر شدن سفره‌تان، تخم‌مرغ‌ها را از وسط نصف کنید تا میانه سفید و زرد آنها هم دیده شود.

تخم‌مرغ سوخاری یک غذای کامل و مقوی است که بخاطر استفاده از آرد بدون گلوتن در طبخ آن، سلامت مبتلایان به بیماری سلیاک را هم تهدید نمی‌کند. این غذا سرشار از پروتئین و مواد مغذی است و می‌تواند شام کاملی برای ورزشکاران باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.