طرز تهیه حلوا دو رنگ، حلوایی قشنگ همراه ویدیو

حلوا دو رنگ
آسان
8 نفر
آماده سازی
30 تا 60 دقیقه
پخت
بیش 90دقیقه

درست کردن حلوا ممکن است زمان‌بر باشد، اما به جای آن خیلی آسان است و وقتی عطرش داخل فضای خانه را بپیچد، خستگی را از تن‌تان در خواهد کرد. حلوا را به شکل‌های مختلفی می‌توانید درست کنید. برای مثال حلوای شیر که نسبت حلوای معمولی چربی کمتری دارد و به خاطر استفاده از شیر فوق‌العاده خوشمزه شده و ارزش غذایی بالاتری دارد. با طرز تهیه حلوا دو رنگ که ترکیبی از حلوا شکلات و حلوا زعفرانی است همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه حلوا دو رنگ

  • آرد سفیددو پیمانه
  • شیردوونیم پیمانه
  • شکریک پیمانه
  • گلابنصف پیمانه
  • زعفرانبه مقدار لازم
  • پودر کاکائویک‌چهارم پیمانه
  • روغن مایعنصف پیمانه

طرز تهیه حلوای دو رنگ

مرحله اول

برای شروع تهیه حلوا دو رنگ دو تابه هم‌اندازه را کنار هم روی حرارت قرار دهید و داخل هر کدام یک پیمانه آرد سفید بریزید. آرد داخل یک تابه را به مدت 45 دقیقه و آرد داخل تابه دیگر را به مدت یک ساعت تفت دهید و کنار قرار دهید.

مرحله دوم

حالا در ادامه فرایند پخت حلوا دو رنگ، دو تابه دیگر را روی حرارت قرار دهید و داخل هر کدام دوونیم پیمانه شیر بریزید. سپس یک پیمانه شکر به هر تابه اضافه کنید و اجازه دهید تا شکر کاملا داخل شیر حل شود. سپس به هر تابه نصف پیمانه گلاب اضافه کنید.

مرحله سوم

نوبت اضافه کردن زعفران و پودر شکلات به مایه شیر است. برای داشتن حلوا دو رنگ، به یک تابه شیر به اندازه دلخواه زعفران و داخل یک تابه دیگر به اندازه یک‌چهارم پیمانه پودر کاکائو بریزید. شروع به هم زدن کنید تا پودر کاکائو و زعفران کاملا داخل شیر مخلوط شود و شاهد رنگ یکدست شکلاتی و زعفرانی شیر شوید.

مرحله چهارم

حالا محتوای آرد داخل هر تابه را الک کنید و دوباره به همان تابه‌ها برگردانید. نصف پیمانه روغن مایع به هر تابه اضافه کنید و به کمک ته یک قاشق چوبی آرد و روغن حلوای دو رنگ را با هم مخلوط کنید تا آرد گوله نشود.

مرحله پنجم

در این مرحله از تهیه حلوا دو رنگ، مایه شیر زعفرانی را به مایه آرد روشن‌تر و مایه شیر شکلاتی را به مایه آرد تیره‌تر اضافه کنید. به هم زدن آن‌قدر ادامه دهید تا حلوا به قوام بیاید. در آخر سه قاشق سوپ‌خوری روغن به دو مدل حلوا اضافه کنید.

مرحله ششم

حلوای شکلاتی و حلوای زعفرانی آماده است. برای سرو کردن می‌توانید هر کدام را داخل قیف یا نان تارت بریزید و با گل محمدی تزیین کنید. به این ترتیب حلوای دو رنگ شما آماده سرو است. نوش جان!

اگر دوست دارید طرز تهیه حلوای ساده را هم بدانید، خوب است طرز تهیه حلوای آرد گندم را هم در کتاب کاله مطالعه کنید.

دیدگاه ها