طرز تهیه خورش لوبیا سبز مجلسی و جا افتاده

طرز تهیه خورش لوبیا سبز
متوسط
4 نفر
آماده سازی
کمتر از 30 دقیقه
پخت
بیش 90دقیقه

جلوگیری از عفونت، حفظ سلامت پوست و مو، تقویت استخوان ها، سم زدایی بدن و تقویت سیستم ایمنی بدن تنها بخشی از خاصیت‌هایی هستند که با مصرف لوبیا سبز از آنها بهره‌مند می‌شوید. اگر به دنبال بهانه تازه‌ای برای استفاده از لوبیا سبز در غذاهایتان می‌گردید، هم می‌توانید با آن کوکوی لوبیاسبز درست کنید و هم ادامه این مطلب را بخوانید. ما طرز تهیه خورش لوبیا سبز مجلسی را به شما آموزش می‌دهیم.

مواد لازم برای تهیه خورش لوبیا سبز

  • گوشت مرغ یا گوسفندنیم کیلوگرم
  • پیاز ساطوریدو عدد
  • لوبیا سبزیک کیلوگرم
  • گوجه فرنگیسه عدد
  • رب گوجه‌فرنگییک قاشق غذاخوری
  • روغن و نمکبه مقدار لازم
  • سیب‌زمینییک عدد

طرز تهیه خورش لوبیا سبز

مرحله اول

برای تهیه خورش لوبیا سبز ابتدا چهار قاشق روغن را در قابلمه روی آتش ملایم داغ کنید و پیازهای ساطوری شده را در آن تفت دهید تا کمی رنگ بگیرند.

مرحله دوم

گوشت یا مرغ را به پیاز اضافه کنید و خوب سرخ کنید. سپس مرغ گوجه فرنگی و رب را اضافه کنید و کمی مخلوط را هم بزنید. شش پیمانه آب جوش روی گوشت بریزید، آتش را کم کنید و در قابلمه را ببندید. اگر برای تهیه این غذا از گوشت قرمز استفاده می‌کنید، باید حدود سه ساعت برای پخت آن وقت بگذارید و اگر از مرغ استفاده می‌کنید بعد از نیم ساعت می‌توانید باقی مراحل پخت را طی کنید.

مرحله سوم

در پایان ساعت دوم پخت گوشت لوبیا سبز را اضافه کنید و به خورش نمک و فلفل بزنید. سپس شعله را کم کنید و برای پختن لوبیا سبزها و جا افتادن خورش حدود یک تا یک ساعت و نیم صبر کنید. وقتی آب خورش به حدود یک پیمانه رسید، آن را سرو کنید. می‌توانید این خورش را با هویج مویی سرخ شده تزیین کنید و برای طعم بهتر کمی به آن زعفران اضافه کنید. در صورت تمایل می‌توانید نیم ساعت قبل از سرو خورش، سیب زمینی معکبی تفت داده شده را به آن اضافه کنید. ولی بهتر است این سیب‌زمینی‌ها را نسبتا درشت خرد کنید. اضافه کردن سیب‌زمینی، لعاب و قوام خورش را بیشتر می‌کند.

خورشت لوبیا سبز یکی از غذاهای محبوب ترکیه‌ای‌ها به شمار می‌رود و بهتر است آن را با گوشت گوسفندی آماده کنید. این خورش را می‌توانید با برنج یا به شکل خوراک سرو کنید.

دیدگاه ها