4 نفر
آسان
کمتر از 30 دقیقه
کمتر از 30 دقیقه

طرز تهیه سالاد سزار با پارمای مرغ در کوتاه‌ترین زمان

3,7 rating based on 3 ratings
3,7 | 0 دیدگاه | 3 بازخورد
5875 بازدید

سالاد سزار یکی از سالادهای محبوب و اصیل ایتالیایی است که اولین بار توسط سرآشپزی به نام سزار کاردینی تهیه شد. این سالاد خوشمزه در ۲۰ دقیقه تهیه می‌شود. قدمت این سالاد به ۱۰۰ سال پیش برمی‌گردد. سالاد سزار، سالادی است که با پنیر پارمسان طعم‌دار می‌شود و سس مخصوص دارد و البته مرغ این سالاد هم باید با روشی مناسب طعم‌دار و گریل شود. اما اگر شما فوت و فن آماده کردن مرغ مخصوص سالاد سزار را نمی‌دانید، می‌توانید پارمای مرغ آماده را تهیه کنید و سالاد سزار با پارمای مرغ را امتحان کنید.

سالاد
تعداد نفرات 4 نفر
درجه سختی آسان
زمان آماده سازی کمتر از 30 دقیقه
زمان پخت کمتر از 30 دقیقه

مواد لازم برای تهیه سالاد سزار با پارمای مرغ

پارمای مرغ سولیکو 300 گرم
نان تست یک بسته
کاهو پیچ
گوجه فرنگی

مواد لازم برای تهیه سس

سس مایونز خرید آنلاین یک سوم فنجان
سس خردل یک قاشق غذاخوری
روغن زیتون چهار قاشق غذاخوری
آبلیمو یک قاشق غذاخوری
پنیر پارمسان خرید آنلاین ۱۰۰ گرم
پارمای مرغ سولیکو 300 گرم
نان تست یک بسته
کاهو پیچ به مقدار لازم
گوجه فرنگی به مقدار لازم
سس مایونز خرید آنلاین یک سوم فنجان
سس خردل یک قاشق غذاخوری
روغن زیتون چهار قاشق غذاخوری
آبلیمو یک قاشق غذاخوری
پنیر پارمسان خرید آنلاین ۱۰۰ گرم

طرز تهیه سالاد سزار با پارمای مرغ

مرحله اول

برای تهیه سالاد سزار، در حالت عادی باید سینه یا فیله‌های مرغ را مکعبی برش دهید و برای مزه دار کردن آن مرغ را در مقداری روغن زیتون و سیر خرد شده، نمک و فلفل و کمی آبلیمو به مدت نیم ساعت قرار دهید و بعد سرخش کنید. اگر وقت کافی برای انجام این مراحل را ندارید، فقط کافی است پارمای مرغ سولیکو را برش دهید.

مرحله دوم

طعم‌دار کردن نانی که در سالاد سزار می‌زنید، به خوش‌طعم شدن آن کمک زیادی می‌کند. برای این‌کار مقداری سیر خرد شده را در روغن زیتون تفت دهید و نان تست‌هایی که اطرافش را جدا کرده‌اید و مکعبی برش زدید را به سیر تفت داده شده اضافه کنید تا طعم‌دار و طلایی و خوشرنگ شوند.

مرحله سوم

کاهو پیچ را خرد کنید و پارمای مرغ و نون تست و کاهو را در ظرف مورد نظرتان با هم مخلوط کنید. یادتان نرود که تهیه سالاد سزار با کاهوی پیچ آن را نسبت به سالادی که با کاهو رسمی آماده شده خوشمزه‌تر می‌کند.

اگر دوستدار سالاد سزار باشی احتمالا انواع مختلف این سالاد مثل سالاد سزار با فیله سوخاری و سالاد سزاربدون گلوتن را هم امتحان کرده‌اید. اما اگر هنوز سراغ این سالادها نرفته‌اید از دستورپخت‌هایی که برایتان آماده کرده‌ایم کمک بگیرید.

طرز تهیه سس سزار خوشمزه

سس مایونز، سس خردل، پنیر پارمزان، یک حبه سیز، مقداری نمک، کمی روغن زیتون و آبلیمو را با هم در مخلوط کن بریزید و وقتی خوب ترکیب شدند این سس را روی سالادتان بریزید. سالاد شما حاضر است. نوش جان!

دیدگاه ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *