سوسیس تخم مرغ
5 نفر
آسان
کمتر از 30 دقیقه
کمتر از 30 دقیقه

طرز تهیه سوسیس تخم مرغ

4,0 rating based on 21 ratings
4,0 | 0 دیدگاه | 21 بازخورد
16113 بازدید

سوسیس تخم مرغ یک صبحانه معروف و پر طرفدار است که به سادگی می‌توانید آن را تهیه کنید. بسیاری از بچه‌ها صبح‌های زود اشتهایی برای صبحانه خوردن ندارند. مخصوصا اگرمجبور باشند برای رسیدن به مدرسه مدت زیادی در راه باشند و به همین دلیل بسیار زود از خواب بیدار شوند و تختخوابشان را ترک کنند. حتی بعضی از کودکان در آن زمان از روز احساس گرسنگی نمی‌کنند.

اگر کودک شما به خوردن صبحانه‌های سنتی مثل نان و پنیرعلاقه ندارد یک نیمرو که روی آن تکه‌های سوسیس سرخ شده قرار گرفته را برای او تهیه کنید و خواهید دید با بوی این صبحانه هیجان‌انگیز چگونه اشتهای کودک شما تحریک خواهد شد.

تهیه این صبحانه حتما نتیجه‌بخش خواهد بود. اگر کودک هر روز صبح که بیدار می‌شود یک قالب پنیر و یک استکان چای روی میز انتظارش را بکشد و بخواهید به زور او را مجبور به خوردن صبحانه کنید حق دارد که دوست نداشته باشد آن را میل کند. پس بهتر است برای ترغیب کودکانتان میز صبحانه را متنوع‌تر کنید و آن را فقط به کره و پنیر محدود نکنید.

صبحانه
تعداد نفرات 5 نفر
درجه سختی آسان
زمان آماده سازی کمتر از 30 دقیقه
زمان پخت کمتر از 30 دقیقه

مواد لازم برای تهیه سوسیس تخم مرغ

  • سوسیس گوشت ۴۵۰ گرم
  • پودر خردل یک قاشق چای خوری
  • نمک نصف قاشق چای خوری
  • تخم مرغ چهار عدد
  • نان تست شش برش
  • پنیر چدار خرد شده ۲۴۰ گرم

طرز تهیه سوسیس تخم مرغ

مرحله اول

تابه‌ای را روی حرارت قرار دهید سوسیس‌ها را خرد کنید و درون آن بریزید و اجازه دهید تا سوسیس‌ها به رنگ قهوه‌ای در آیند.

مرحله دوم

یک کاسه متوسط را انتخاب کنید و تخم مرغ را به همراه پودر خردل و نمک درون آن بریزید و با هم ترکیب کنید. آن‌ها را خوب با هم مخلوط کنید و هم بزنید.

مرحله سوم

سپس ترکیب تخم مرغ را به تابه اضافه کنید و اجازه دهید کاملا تخم مرغ‌ها بپزند و شل نباشند. کمی قبل از پخته شدن کامل آن پنیر چدار را به آن‌ها اضافه کنید.

مرحله چهارم

می‌توانید حتی سوسیس‌ها را به ترکیب تخم مرغ اضافه کنید و آن را داخل فر قرار دهید تا بپزند. در صورتی که تصمیم گرفتید سوسیس تخم مرغتان را در فر بگذارید درجه فر رای روی ۱۷۵ درجه قرار دهید و تا پختن تخم مرغ‌ها به آن فرصت دهید.

بعد از پخته شدن آن‌ را به ظرف سروتان انتقال دهید و به همراه نان تست آن را میل کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.