طرز تهیه سوپ فرانسوی پارمانتیه

طرز تهیه سوپ فرانسوی پارمانتیه
آسان
۶ نفر
آماده سازی
کمتر از 30 دقیقه
پخت
کمتر از 30 دقیقه

حدود یک قرن از زمانیکه پارمانتیه، استاد فرانسوی آشپزی این سوپ را آماده می‌کرد گذشته، اما هنوز هم در گوشه گوشه جهان، این سوپ یکی از پیش‌غذاهای محبوب و متداول به‌شمار می‌رود. طرز تهیه این سوپ، از یک کشور به کشور دیگر و از یک آشپزخانه به آشپزخانه دیگر متفاوت است و هرکسی می‌تواند به میل خود، ترکیباتش را تغییر دهد. اما چیزی که در تهیه پارمانتیه هیچ وقت تغییر نمی‌کند، میزان سیب‌زمینی و پیاز است. برای تهیه این سوپ فرانسوی، باید میزان سیب‌زمینی دوبرابر پیاز باشد. اگر می‌خواهید این سوپ را به شیوه همان سرآشپز فرانسوی آماده کنید، ادامه این مطلب را بخوانید.

مواد لازم برای تهیه سوپ فرانسوی پارمانتیه

  • سیب‌زمینینیم کیلو
  • پیاز ساطوری۲۵۰ گرم
  • آب مرغ یا گوشتپنج پیمانه
  • جعفری ساطوریسه قاشق غذاخوری
  • شیر پرچرب کالهیک پیمانه
  • آرددو قاشق غذاخوری
  • کرهدو قاشق غذاخوری
  • نمک و فلفلبه مقدار لازم

طرز تهیه سوپ فرانسوی پارمانتیه

مرحله اول

روش تهیه سوپ پارمانتیه، به سوپ سیب‌زمینی ایرلندی شباهت دارد اما در تهیه پارمانتیه از مواد غذایی محدودتری استفاده می‌شود. برای شروع سیب‌زمینی را با کمی نمک آبپر کرده و بعد از پوست گرفتن، له کنید. می‌توانید این کار را با گوشت‌کوب یا رنده انجام دهید. وقتی سیب‌زمینی‌های له شده آمده شدند، کره را در یک قابلمه روی شعله ملایم آب کنید. پیاز را در کره تفت دهید تا بلوری شود و کمی رنگ بگرداند. سپس آرد را اضافه کنید و بچرخانید تا رنگ بگیرد. حالا آب مرغ یا آب گوشت را کم کم اضافه کنید و هم بزنید تا آرد گلوله نشود. تا زمانی که این مایع به جوش بیاید، یعنی حدود پنج دقیقه بعد، باید به همزدن ادامه دهید.

مرحله دوم

حالا سیب‌زمینی را به مواد اضافه کنید و پنج دقیقه دیگر به همزدن ادامه دهید تا مایع غلیظ روی گاز شروع به جوشیدن کند. حالا شیر را همراه با نمک و فلفل اضافه کنید. سوپ شما ۱۰ دقیقه بعد از اضافه کردن شیر آماده است. می‌بینید؟ برای آماده کردن این پیش‌غذای فرانسوی خوشمزه به صرف وقت زیادی نیاز ندارید و با مواد غذایی محدود می‌توانید آن را آماده کنید.

مرحله سوم

شعله را خاموش کنید تا حرارت سوپ پایین بیاید. سپس آن را در مخلوط‌کن ریخته و ترکیب یکدستی را آماده کنید. بعد از سرو این سوپ در ظرف دلخواه، روی آن را با جعفری ساطوری یا تره فرنگی خرد شده تزیین کنید. بر خلاف روش تهیه سوپ تره فرنگی، سوپ فرانسوی با پیاز فراوان و بدون نیاز به خامه تهیه می‌شود .

دیدگاه ها