طرز تهیه مربای توت فرنگی با شیره انگور – سالم و خوش طعم و رنگ

طرز تهیه مربای توت فرنگی با شیره انگور
آماده سازی
کمتر از 30 دقیقه
پخت
کمتر از 30 دقیقه

اگر از آن دسته افراد هستید که سبک زندگی سالم را الگوی خود قرار داده‌اید می‌توانید مرباهای خود را به جای شکر با شیره تهیه کنید. یکی از مرباهای خوشمزه که می‌توانید همیشه آن را در منزل تهیه کنید و لذت ببرید، مربای توت فرنگی است. قبلا در کتاب کاله طرز تهیه مربای توت فرنگی ساده و طرز تهیه مربای توت فرنگی با عسل را مرور کرده بودیم و در ادامه می‌خواهیم طرز تهیه مربای توت فرنگی با شیره انگور را بررسی کنیم.

مواد لازم برای تهیه مربای توت فرنگی با شیره انگور

  • توت فرنگی ۲۵۰ گرم
  • شیره انگور نصف فنجان

طرز تهیه مربای توت فرنگی با شیره انگور

۱. آماده کردن توت فرنگی

خرد کردن توت فرنگی برای تهیه مربا

اولین مرحله از طرز تهیه مربای توت فرنگی با شیره انگور درست مثل طرز تهیه مربای توت فرنگی بدون شکر این است که توت فرنگی مورد نیاز را آماده کنید. برای این کار بعد از شستن توت فرنگی آن را با دست خرد کنید.

۲. پخت توت فرنگی و اضافه کردن شیره

اضافه کردن شیره به مربای توت فرنگی با شیره انگور

اکنون و در این مرحله توت فرنگی‌ها را داخل قابلمه مناسب بریزید و روی گاز قرار دهید تا بپزد، مدام هم بزنید تا ته نگیرد. اگر کف روی قابلمه ایجاد شد حتما آن را از روی توت فرنگی‌ها بردارید تا مربای شما خوش‌رنگ‌تر باشد. در نهایت بعد از این که توت فرنگی‌ها خوب پختند می‌توانید آن‌ها را با قاشق له کنید و بعد شیره را به آن اضافه کنید و اجازه دهید چند قل بزند. در آخر گاز را خاموش کنید و اجازه دهید مربای شما در دمای محیط خنک شود. بعد آن را در شیشه‌های مناسب بریزید و داخل یخچال نگهداری کنید.

نکات تکمیلی برای تهیه مربای توت فرنگی

طرز تهیه مربای توت فرنگی با شیره انگور

برای خیلی از ما توت فرنگی هم مانند آلبالو فقط یک میوه نیست، بلکه یادآور روزهای خوش کودکی است. آن روزها که صبحانه ما مرباهای خانگی بودند. اما این روزها که زندگی سالم به سبکی جدایی‌ناپذیر از زندگی تبدیل شده خوب است تهیه مربا را هم به این شیوه که در منزل قابل تهیه‌است، انجام دهید؛ درست همان‌طور که در بالا مطالعه کردید. اما دقت داشته باشید برای آشپزی، دانستن شیوه پخت بدون رعایت نکات و فوت‌وفن‌ها نمی‌شود پس در ادامه نکات لازم برای تهیه مربای خوشمزه توت فرنگی را با جزییات بخوانید.

جایگزین‌های شکر برای تهیه مربا

برای تهیه مربا می‌توانید به جای شکر از گزینه‌های متفاوتی استفاده کنید که قطعا یکی از گزینه‌ها عسل است. اما همان‌طور که دیدید تهیه مربا با شیره هم رایج است. اما یکی دیگر از گزینه‌های رایج جایگزین شکر، استویا است که می‌توانید طرز تهیه مربای توت فرنگی با استویا را در کتاب کاله مطالعه کنید. در کنار آن استفاده از دانه چیا هم بسیار خوب است. طرز تهیه مربای توت فرنگی بدون شکر با دانه چیا را هم در کتاب کاله مطالعه کنید.

تهیه مربای توت فرنگی به شیوه‌های مختلف

مربای توت فرنگی را هم می‌توانید به شکل بالا کاملا با توت فرنگی له شده تهیه کنید هم می‌توانید آن را با توت فرنگی خرد شده تهیه کنید. قبلا در کتاب کاله طرز تهیه مربای توت فرنگی خرد شده را مرور کرده بودیم می‌توانید آن را با جزییاتش مطالعه کنید.

در کنار این تفاوت می‌توانید با افزودن طعم‌های بیشتر هم مربای توت فرنگی خود را متفاوت کنید. یکی از گزینه‌های جذاب برای افزایش طعم مربای توت فرنگی قطعا وانیل است. طرز تهیه مربای توت فرنگی با وانیل را هم در کتاب کاله بخوانید.

رنگ مربای توت فرنگی با شیره انگور

مقدار شیره انگوری که در تهیه مربای توت فرنگی استفاده می‌کنید بر شدت رنگ مربا تاثیر می‌گذارد. هر چه بیشتر از شیره انگور استفاده کنید، رنگ مربا تیره‌تر خواهد شد. بنابراین می‌توانید از مخلوطی از شیره انگور و شکر برای تهیه مربا استفاده کنید. این کار می‌تواند به شما کمک کند تا به رنگ دلخواه خود برسید.

در نهایت، رنگ نهایی مربای توت فرنگی با شیره انگور به عوامل مختلفی مانند نوع توت فرنگی، مقدار شیره انگور و زمان پخت بستگی دارد.

دیدگاه ها