طرز تهیه پیاز داغ برای آش رشته با تمام نکات

طرز تهیه پیاز داغ برای آش رشته
آسان
آماده سازی
کمتر از 30 دقیقه
پخت
کمتر از 30 دقیقه

تصور کنید آش رشته داغ را داخل ظرف می‌کشید، اما خبری از پیاز داغ نیست! حتما متوجه شدید که چیزی کم است. بله! پیاز داغ، مثل روح آش رشته است. پس چه بهتر علاوه بر دانستن روش تهیه پیاز داغ چیپسی یا طرز تهیه پیاز داغ کاراملی، طرز تهیه پیاز داغ برای آش رشته را هم با نکاتش بدانید.

مواد لازم برای تهیه پیاز داغ برای آش رشته

  • به مقدار لازم

طرز تهیه پیاز داغ برای آش رشته

۱. انتخاب و خرد کردن پیاز

خرد کردن پیاز برای تهیه پیاز داغ

اولین مرحله از طرز تهیه پیاز داغ برای آش رشته درست مثل طرز تهیه پیاز داغ عسلی این است که پیازهای درشت و سفیدی را انتخاب کنید و به صورت خلالی نازک و یکدست خرد کنید.

۲. جوشاندن پیاز

اکنون پیازهای خرد شده را در یک قابلمه حاوی آب و مقداری نمک بریزید و روی حرارت متوسط قرار دهید. صبر کنید تا آب به جوش بیاید. سپس حرارت را کم کنید و بعد پیازها را از قابلمه آب خارج کنید و در صافی بریزید تا آبش کاملا خارج شود بعد صبر کنید تا آب اضافی پیازها به طور کامل گرفته شود.

۳. سرخ کردن پیاز

سرخ کردن پیاز

روغن را در یک تابه یا قابلمه مناسب روی حرارت ملایم گرم کنید. مقدار روغن باید به اندازه‌ای باشد که حدود نصف تا دو سوم پیازها در آن غوطه‌ور شوند. صبر کنید تا روغن به طور کامل داغ شود. پیازهای آبگیری شده را به روغن داغ اضافه کنید و به آرامی هم بزنید تا پیازها به طور یکسان در روغن پخش شوند. حرارت را کمی زیاد کنید و به طور مرتب پیازها را هم بزنید تا به طور یکنواخت سرخ شوند. مراقب باشید که حرارت زیاد نباشد، زیرا پیازها سریع می‌سوزند و طعم تلخی پیدا می‌کنند.

۴. خنک کردن پیاز داغ

در اواخر پخت طرز تهیه پیاز داغ برای آش رشته، زعفران دم کرده و نمک و زردچوبه را به پیاز داغ اضافه کنید و به سرعت هم بزنید تا با پیازها مخلوط شوند. وقتی پیاز داغ به رنگ طلایی تیره و دلخواهتان رسید، آن را از روی حرارت بردارید و در یک صافی بریزید تا روغن اضافی آن گرفته شود. سپس پیاز داغ را روی یک سینی یا پارچه تمیز پهن کنید تا خنک شود. بعد که زمان پخت آش رشته شما تمام شد، این پیاز داغ را استفاده کنید.

نکات تکمیلی برای تهیه پیاز داغ

طرز تهیه پیاز داغ برای آش رشته

تهیه آش رشته بدون مخلفاتش کامل نیست و یک از مهمترین همراهان آش رشته، پیاز داغ است. تهیه پیاز داغ آش رشته کار سختی نیست اما دانستن نکات و فوت‌‎وفن‌های طرز تهیه پیاز داغ برای آش رشته بسیار لازم است.

افزایش طعم و رنگ پیاز داغ

برای این‌که پیاز داغ مجلسی‌تر شود، می‌توانید از مخلوط روغن آفتابگردان و کره استفاده کنید. همچنین می‌توانید مقداری زردچوبه را قبل از اضافه کردن پیاز به روغن داغ، در روغن تفت دهید تا عطر و طعم بهتری به پیاز داغ بدهد.

روش و مدت نگهداری پیاز داغ

پیاز داغ را می‌توانید در ظرف دربسته و در یخچال تا ۲ هفته نگهداری کنید. البته اگر آن را در فریزر قرار دهید مدت زمان نگهداری آن بیشتر خواهد بود.

تفاوت روش تهیه پیاز داغ با آب جوش و بدون آب جوش

در این روش، پیازها قبل از سرخ شدن به مدت کوتاهی در آب جوشانده می‌شوند. این کار باعث می‌شود که پیازها نرم‌تر شده و راحت‌تر سرخ شوند. همچنین، جوشاندن پیازها، تلخی آنها را تا حدودی می‌گیرد و طعم ملایم‌تری به آنها می‌دهد.

+

دیدگاه ها