طرز تهیه پیتزا خوشمزه چیکن پارمسان

طرز تهیه پیتزا خوشمزه
متوسط
۲ نفر
آماده سازی
کمتر از 30 دقیقه
پخت
کمتر از 30 دقیقه

آنقدر عاشق فست فود هستید که وقت سفارش دادن نمی‌توانید غذای محبوبتان را به راحتی انتخاب کنید؟ شما هم نمی‌دانید بین پیتزای دوست داشتنی و سوخاری‌های خوشمزه باید سراغ کدام یک بروید؟ اگر نظر ما را بخواهید، نیازی به انتخاب یکی از این دو غذا ندارید. شما می‌توانید در آشپزخانه خودتان، با مرغ سوخاری پیتزا درست کنید. کار سختی نیست و به مواد الویه زیادی نیاز ندارید. این مطلب را بخوانید تا در کوتاه‌ترین زمان ترکیبی از فست فودهای دلخواهتان را آماده کنید. ما اینبار طرز تهیه پیتزا خوشمزه چیکن پارمسان را به شما آموزش می‌دهیم.

مواد لازم برای تهیه پیتزا خوشمزه چیکن پارمسان

  • فیله مرغ سوخاریشش تکه
  • نان پیتزادو عدد
  • پنیر پارمسان پودری یا ورقه‌ای کالهنصف پیمانه یا شش ورق
  • پنیر موزارلا کاله رنده یا خرد شدهیک فنجان
  • سس پیتزا خانگیبه مقدار لازم
  • سس سیر و گوجه فرنگینصف فنجان
  • پودر سیریک چهارم قاشق چای‌خوری
  • ریحان خرد شدهدو قاشق غذاخوری
  • روغن زیتونیک قاشق غذاخوری

طرز تهیه پیتزا خوشمزه چیکن پارمسان

مرحله اول

مرحله اول تهیه این پیتزای متفاوت و خوشمزه، آماده کردن فیله سوخاری است. قبلا طرز تهیه فیله سوخاری حرفه‌ای و ساده را به شما آموزش داده بودیم. می‌توانید به همین روش فیله‌ها را آماده کنید و برای طبخ پیتزا کنار بگذارید. در همین فاصله سس سیر خانگی و سس گوجه فرنگی برای پیتزا را هم آماده کنید. البته می‌توانید سراغ سس‌های آماده هم بروید اما لذت آماده کردن همه اجزای پیتزا در خانه، قطعا بیشتر از استفاده از ترکیب‌های آماده است.

مرحله دوم

حالا یک کاغذ روغنی را در سینی فر بگذارید و نان‌های پیتزایی که آماده کرده‌اید را روی کاغذ روغنی قرار دهید. با برس روی نان‌ها روغن زیتون بمالید و سپس یک لایه سس گوجه فرنگی خانگی هم روی نان بکشید. حالا کمی پنیر موزارلا و مقداری پنیر پارمسان روی نان بریزید و سپس با برس یک لایه سس گوجه فرنگی و سیر روی نان پنیرها بمالید. حالا مرغ‌های سوخاری را روی نان پخش کنید و یک لایه دیگر پنیر موزارلا و پنیر پارمسان روی آنها بریزید.

مرحله سوم

سینی را در فری که از قبل با دمای ۱۸۵ درجه سانتی‌گراد گرم شده قرار دهید. بعد از پانزده دقیقه، پیتزاها را بیرون بیاورید و رویشان کمی پودر سیر بپاشید. سپس ریحان‌های خرد شده را روی پیتزاها پخش کنید و کمی پنیر موزارلا و پارمسان دیگر روی آنها بریزید.

روش تهیه این پیتزا، شبهات زیادی به پیتزا اسفناج ایتالیایی دارد. وقتی نان پیتزا طلایی شد، شعله روی فر را روشن کنید تا پنیر هم رنگ بگیرد. تمام زمانی که پیتزای شما در فر مشغول برشته شدن است، در ۱۵ تا ۲۰ دقیقه خلاصه می‌شود. پس مراقب باشید که با پخت بیش از حد، نان پیتزایتان سفت و خشک نشود.

دیدگاه ها