چیزکیک تریپل چاکلت
8 نفر
آسان
کمتر از 30 دقیقه
بیش 90دقیقه

طرز تهیه چیزکیک تریپل چاکلت خوشمزه و آسان همراه با ویدیو

5,0 rating based on 5 ratings
5,0 | 0 دیدگاه | 5 بازخورد
2056 بازدید

چیزکیک تریپل چاکلت یک دسر شکلاتی خوشمزه و آسان است که به راحتی می‌توانید آن را در خانه تهیه کنید. شما برای تهیه این چیزکیک به مواد زیادی نیاز نخواهید داشت و تنها با داشتن کره، شکلات، بیسکویت و البته پنیر خامه‌ای ویلی می‌توانید یک دسر بی‌نظیر آماده کنید. شما حتی برای تهیه این چیزکیک نیاز به فر نیز نخواهید داشت و به راحتی می‌توانید آن را دو ساعت در یخچال قرار دهید تا بافت نرم و پنیری آن شکل گرفته و آماده خوردن شود. در ادامه این دستورالعمل با ما همراه باشید تا با هم یک چیزکیک تریپل چاکلت فراموش نشدنی آماده کنیم.

دسر
تعداد نفرات 8 نفر
درجه سختی آسان
زمان آماده سازی کمتر از 30 دقیقه
زمان پخت بیش 90 دقیقه

مواد لازم برای تهیه چیزکیک تریپل چاکلت

  • بیسکویت دایجستیو 200 گرم
  • شکلات تخته‌ای 50 گرم
  • پودر کاکائو شش قاشق غذاخوری
  • کره پاستوریزه دویچه مارکن کاله خرید آنلاین 100 گرم
  • شکلات آب شده 200 گرم
  • پنیر خامه‌ای ویلی خرید آنلاین یک بسته
  • شیر کم چرب کاله خرید آنلاین یک چهارم پیمانه

طرز تهیه چیزکیک تریپل چاکلت خوشمزه و آسان

مرحله اول

چیزکیک یکی از دسرهای معروف در دنیا است که  به دو روش متفاوت هم در فر هم در یخچال قابل تهیه و پخت است. برای مثال چیزکیک نیویورکی در فر و چیزکیک تیرامیسو یا چیزکیک تریپل چاکلت در یخچال تهیه می‌شوند که در هر دو مدل دسری خوشمزه و فراموش نشدنی خواهید داشت.

برای تهیه این چیز کیک سه لایه شکلاتی ابتدا باید پایه کیک را آماده کنید. 200 گرم بیسکویت دایجستیو را به همراه 50 گرم شکلات تخته‌ای، 50 گرم کره آب شده و دو قاشق غذاخوری پودر کاکائو داخل یک کاسه تمیز بریزید و با استفاده از یک دسته چوبی یا گوشت‌کوب آن‌ها را خرد کنید تا پودر پایه کیک شما آماده شود.

مرحله دوم

سپس این پودر را در قالب دیواره بلند چیز کیک بریزید و کف آن را با قاشق صاف کنید. پایه چیز کیک خود را به مدت 15 دقیقه در یخچال قرار دهید تا سرد شده و خودش را بگیرد. در همین حین 200 گرم شکلات که به روش بن ماری ذوب کرده‌اید را با 50 گرم کره آب شده و دو قاشق غذاخوری پودر کاکائو داخل یک کاسه تمیز مخلوط کنید.

مرحله سوم

یک بسته پنیر خامه‌ای ویلی را داخل کاسه‌ تمیز دیگری بریزید و با همزن برقی به مدت دو دقیقه ویپ کنید تا کاملا یکدست شود. یک چهارم پیمانه به پنیر خامه‌ای داخل کاسه شیر اضافه کنید و هم بزنید تا بافتی نرم به خود بگیرد. حالا مخلوط شکلات آب شده، کره و پودر کاکائو را داخل کاسه پنیر خود بریزید و خوب هم بزنید تا مایه چیزکیک شما کاملا یکدست شود.

مرحله چهارم

قالب چیزکیک را از یخچال بیرون بیاورید و مایه چیزکیک تریپل چاکلت خود را روی پایه بیسکوئیتی بریزید. سپس قالب را مجددا به مدت دو ساعت در یخچال قرار دهید تا خوب خودش را بگیرد و آماده شود. پس از دو ساعت کیک را از یخچال بیرون بیاورید و روی آن را با پودر کاکائو تزئین کنید. دسر شکلاتی شما اماده سرو است؛ نوش جان!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.