طرز تهیه یخ تزیینی و طعم‌ دار ؛ یخ‌هایی که دلبری می‌کنند

یخ تزئینی
آسان
4 نفر
آماده سازی
30 تا 60 دقیقه
پخت
کمتر از 30 دقیقه

خانه‌داری جز کارهایی است که پر از جزئیات ریز است. بعضی از این جزئیات جذاب می‌توانند خستگی کارهای سخت را بشورند و ببرند. یکی از این جزئیات جذاب، یخ‌های زیبایی است که در لیوان‌های شیشه‌ای دلبری می‌کنند! درست کردن این یخ‌ها بسیار ساده است. برای درست کردن یخ تزیینی فقط کافی است کمی قبل از شروع مهمانی (به اندازه یخ زدن آب) آن‌ها را درست کنید و در فریزر بگذارید تا یخ بزنند. همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه یخ تزیینی

  • قالب یخیبه شکل دلخواه
  • پودر خاکشیر و تخم شربتی و تخم شربتیبه میزان لازم
  • میوه‌جات و سبزیجات دلخواهبر اساس فصل (نعناع، توت فرنگی ، شلیل خورد‌شده و ..)
  • گل تازه یا خشکبه مقدار لازم

طرز تهیه یخ تزیینی

این یخ‌ها را با انواع و اقسام شکل‌ها و مدل‌ها می‌توانید درست کنید. کافی است کمی خلاقیت به خرج دهید. ما در این مقاله چند نمونه از دیزاین‌های مختلف یخ تزیینی را به شما آموزش می‌دهیم.

یخ تزئینی با میوه‌جات

این نوع از یخ تزئینی جلوه بسیار خوبی دارد. این نوع از یخ‌ها را می‌توانید در شربت‌ها و اسموتی‌های مختلف مثل اسموتی تروپیکال تابستانی استفاده کنید. بعد از اینکه یخ آب شد، میوه‌های تزئینی آن داخل نوشیدنی خورده می‌شوند. برای درست کردن یخ تزئینی با میوه از این نوع میوه‌ها استفاده کنید: انگور، گیلاس، آلبالو، توت فرنگی، زغال اخته و لیمو اسلایس شده. همچنین میوه‌هایی مثل شلیل یا پرتقال را می‌توانید اسلایس کنید و داخل یخ بریزید. با توجه به فصلی که در آن قرار داریم می‌توانید لیست میوه‌های جذاب برای یخ‌های تزیینی را کامل کنید.

همچنین سبزیجاتی مثل نعناع هم به خاطر زیبایی و عطر و طعمش گزینه مناسبی برای یخ‌های تزئینی هستند.

برای درست کردن آن آب را داخل قالب یخ بریزید و میوه‌ها را داخل آن بیندازید تا یخ بزنند. دقت کنید که سبزیجاتی مثل نعنا را طوری داخل آب بگذارید تا شکل قشنگی داشته باشند. این یخ‌ها را در دیتاکس واتر هم می‌توانید استفاده کنید.

یخ تزئینی با گل

یکی از جذاب‌ترین مدل‌های یخ تزیینی ‌آن‌هایی هستند که با گل‌ها تزیین می‌شوند. برای درست کردن این یخ‌ها باید گل تازه یا گل‌های خشک را با آب داخل قالب‌های یخی بریزید. می‌توانید گلبرگ‌های گل را جدا کنید و هرکدام را داخل یکی از قالب‌ها بریزید.

دیدگاه ها