طرز تهیه اوتمیل یا جو دو سر دارچینی

طرز تهیه اوتمیل
آسان
۲ نفر
آماده سازی
بیش 90دقیقه
پخت
کمتر از 30 دقیقه

رژیم گرفتن و داشتن برنامه غذایی مناسب با کمی برنامه‌ریزی و آماده کردن غذاهای متنوع امکان‌پذیر است. شاید تا به حال اسم این میان وعده را زیاد شنیده باشید. اوتمیل یا همان جو دو سر یکی از خوراکی‌های رژیمی و مقوی است که می‌توانید به عنوان یک صبحانه سریع، سیرکننده و یک وعده پروتئینی میل کنید. اوتمیل یک میان وعده یا صبحانه مناسب برای افراد شاغل، به خصوص ورزشکاران است و همین بهانه‌ها کافی است تا در این مطلب طرز تهیه اوتمیل یا جو دوسر دارچینی را به شما آموزش بدهیم.

مواد لازم برای تهیه اوتمیل دارچینی

  • جو دو سر پرک۴۰ گرم
  • شیر کم‌چرب کالهیک لیوان
  • موزیک عدد
  • گردوپنج عدد
  • عسل و دارچینبه مقدار لازم

طرز تهیه اوتمیل دارچینی سرد

آماده کردن این میانوعده پرخاصیت بیش از اندازه ساده‌است. آنقدر که ممکن است فکر کنید جایی کم گذاشته‌اید یا اینکه چیزی را نادیده گرفته‌اید. کافی است شیر را با جو دو سر پرک و دارچین داخل یک کاسه ریخته و مخلوط کنید. سپس کاسه را از شب تا صبح داخل یخچال قرار دهید تا شیر به خورد جو رفته و اوتمیل غلیظ شود.

بعد از گذشت هشت تا ۹ ساعت صبحانه پروتئینی خوشمزه شما آماده است. آن را در ظرفی مناسب سرو کرده، مقداری عسل روی آن بریزید. موز را هم به صورت حلقه‌ای برش داده و همراه گردو‌ها روی اوتمیل بچینید. در آخر از مقداری دارچین برای تزیین استفاده کنید.

می‌توانید عسل را به شکل لایه‌لایه میان آن بریزید یا اینکه با شربت کارامل یا شهد دلخواهتان این صبحانه عالی را میل کنید.

طرز تهیه اوتمیل دارچینی گرم

جو دو سر یکی از غذاهای مفید در رژیم غذایی بارداری است و شما می‌توانید آن را به شکل گرم هم آماده کنید. ابتدا شیر را داخل قابلمه بریزید و روی حرارت ملایم قرار دهید. سپس جو دو سر پرک را به قابلمه اضافه کرده و هم بزنید سپس مقداری دارچین اضافه کنید و دوباره هم بزنید.

بعد از این که شیر ولرم شد و کمی قوام پیدا کرد و غلیظ شد، عسل را اضافه کنید. کار خاصی باقی نمانده. دو تا سه دقیقه بعد که اوتمیل کاملا غلیظ و قوام پیدا کرد، اوتمیل آماده است. موز و گردوها را هم روی آن بریزید و نوش جان کنید.

البته یادتان نرود که غلظت این میان وعده روی گاز از غلظت آن داخل یخچال بیشتر می‌شود.

دیدگاه ها