طرز تهیه ماکارونی مایکروفری با پنیر چدار

ماکارونی پنیری
آسان
۲ نفر
آماده سازی
کمتر از 30 دقیقه
پخت
کمتر از 30 دقیقه

مک اند چیز یکی از غذاهایی است که نمی‌توانید از آن بگذرید! هم از جهت طعم و هم از جهت آسان‌پز بودنش یکی از بهترین انتخاب‌ها برای غذایی فوری‌ست. ماکارونی مایکروفری در عین سادگی، همیشه دوست داشتنی‌ست، خصوصا اگر قرار باشد با شکلی متفاوت آماده‌ش کنید.

این‌بار به سراغ طرز تهیه این غذا در مایکروفر رفتیم تا ببینیم در کمتر از ۱۵ دقیقه چه غذای خوشمزه‌ای را می‌توانیم روی میز غذاخوری داشته باشیم. شکل سرو این ماکارونی روشی جالب و متفاوت است که می‌تواند بچه‌ها را هم به آن علاقه‌مند کرد. ما به شما توصیه می‌کنیم از کلم بروکلی یا اسفناج هم استفاده کنید تا بتوانید به‌راحتی این دو سبزی مهم را به در برنامه غذایی بچه‌ها قرار دهید.

مواد لازم برای تهیه ماکارونی مایکروفری پنیری

  • پاستا75 گرم
  • شیر یا آب مرغ سرد 250 میلی لیتر
  • کرهدو قاشق غذاخوری
  • پنیر چدار رنده شده 50 گرم
  • اسفناج به اندازه یک مشت

طرز تهیه ماکارونی مایکروفری پنیری

مرحله اول

پیش از این طرز تهیه پاستا با پنیر چدار را به شما آموزش داده بودیم اما اینبار می‌خواهیم ماکارونی را با روش متفاوتی با پنیر چدار ترکیب کنیم. در قدم اول شما باید یک ماگ که ظرفیتی دو برابر حجم ماکارونی خشک را دارد، انتخاب کنید. این را در نظر داشته باشید که اگر ماگ بزرگ‌تر هم باشد ایرادی ندارد. حالا باید پاستای خشک را به همراه آب مرغ یا شیر گرم در یک کاسه بریزید و به مایکروفر منتقل کنید. مدت دو تا سه دقیقه به پاستا اجازه دهید تا در دمای بالای مایکروفر بپزد.

کاسه را با احتیاط خارج کرده و کمی آن‌را هم بزنید، اگر هنوز خام است، دو دقیقه دیگر داخل دستگاه بگذارید. پس از این زمان، پاستای شما نرم شده که البته میزان آن به سلیقه شما بستگی دارد.

مرحله دوم

در این مرحله شما باید پاستا را داخل ماگ بریزید و در کنار آن کره، پنیر چدار رنده شده و اسفناج را اضافه کنید. البته می‌توانید به جای ماکارونی با پنیر چدار، مک اند چیز را با پنیر بوترکیزه آماده کنید. ماگ را داخل مایکروفر قرارداده و به میزانی که زمان لازم تا پنیرها آب شوند و مواد به خورد هم بروند صبر کنید.

حالا ماکارونی پنیری شما آماده است، می‌توانید آن‌را نوش‌جان کنید.

چند نکته

  • در صورت تمایل می‌توانید کمی خامه به دستور غذا اضافه کنید.
  • اگر ماگ بزرگ‌تری انتخاب کنید می‌توانید مقداری بیکن با ماکارونی همراه کنید.
  • اضافه کردن ادویه‌های مختلف به این غذا سلیقه‌ای است اما ما به شما فلفل سیاه را توصیه می‌کنیم.

دیدگاه ها