طرز تهیه کوکوی بادمجان

طرز تهیه کوکو بادمجان
آسان
4 نفر
آماده سازی
کمتر از 30 دقیقه
پخت
کمتر از 30 دقیقه

کوکوی بادمجان یکی از کوکوهای ایرانی است که طعم بسیار خوبی دارد و مورد استقبال طرفداران بادمجان قرار گرفته است. برای تهیه این کوکو می‌توانید از بادمجان کبابی یا خام استفاده کنید و انتخاب آن به طبع و سلیقه شما بستگی دارد.

کوکو یکی از بهترین گزینه‌های پیشنهاد شام برای افرادی است که مدام می‌پرسند شام چی بپزم. این غذا را به اشکال مختلف مثل کوکو سیب زمینی، کوکوی لوبیا سبز، کوکوی اسفناج و غیره به راحتی و با سرعت می‌توان تهیه کرد و از آن لذت برد. بخصوص اگر به بادمجان حساسیت نداشته باشید. 

مواد لازم برای تهیه کوکوی بادمجان

  • بادمجانپنج عدد
  • تخم مرغسه عدد
  • پیازیک عدد
  • سیریک حبه
  • زردچوبهیک قاشق مرباخوری
  • نمکبه مقدار لازم
  • فلفل سیاهبه مقدار لازم

طرز تهیه کوکوی بادمجان

مرحله اول

برای تهیه کوکو بادمجان، در ابتدا پیاز را رنده کنید و آب آن را بگیرید سپس سیر را له کنید و به پیازتان اضافه کنید. اگر تمایل دارید که بادمجانتان را کبابی کنید می‌توانید آن را روی گاز یا ذغال آماده کنید اگر بادمجان کبابی به مزاجتان خوش نمی‌آید می‌تواند از بادمجان خام یا آب‌پز شده استفاده کنید.

مرحله دوم

بعد از آماده شدن بادمجان‌ها آن‌ها را همراه سیر و پیاز با گوشتکوب کاملا له کنید و هم بزنید تا خوب با هم مخلوط شوند. سپس ادویه‌هایتان را نیز به آن اضافه کنید و مواد را خوب با هم مخلوط کنید.

مرحله سوم

تخم مرغ‌ها را درون یک ظرف بشکنید و خوب آن‌ها را هم بزنید تا یکدست شود و روی آن سفید شود. به این نکته توجه کنید که زمانی که می‌خواهید تخم مرغ‌ها را به سایر مواد اضافه کنید مواد باید کاملا سرد باشند زیرا در صورتی که مواد گرم باشند تخم مرغ‌ها خودشان را می‌گیرند.

مرحله چهارم

بعد از اینکه تخم مرغ‌ها را به مواد اضافه کردید باید مواد را خوب با هم ترکیب کنید تا مایه کوکو کاملا صاف و یکدست شود.

مرحله پنجم

در مرحله بعد کمی روغن داخل تابه بریزید و اجازه دهید تا داغ شود سپس مایه کوکو را کف تابه پهن کنید و بعد از اینکه یک طرف آن سرخ شد آن را برگردانید تا طرف دیگر آن نیز کاملا بپزد.

مرحله ششم

این کوکو را در فر هم می‌توانید آماده کنید. به این صورت که ظرف فرتان را کمی چرب کنید سپس مایه کوکوی بادمجان را درون آن بریزید و روی آن را صاف کنید سپس ظرف را درون فر قرار دهید و درجه آن را روی ۲۰ درجه سانتی‌گراد بگذارید. بهتر است فر را از قبل روشن کرده باشید تا تمام نقاط آن گرم و هم دما شده باشند. بعد از ۱۵ دقیقه کوکوی شما آماده است و می‌توانید آن را سرو کنید.

دیدگاه ها