طرز تهیه کوکی ردولوت خانگی با عکس مرحله به مرحله

طرز تهیه کوکی ردولوت خانگی
آسان
10 نفر
آماده سازی
کمتر از 30 دقیقه
پخت
کمتر از 30 دقیقه

با این که کیک و کوکی ردولوت طرفداران زیادی دارد اما اکثرا کمتر ریسک می‌کنند و بیشتر آن را در کافه‌ها سفارش می‌دهند یا اینکه به صورت آماده تهیه می‌کنند. علتش هم این است که تهیه و پخت این نوع کیک و کوکی سخت و پرزحمت به نظر می‌رسد؛ اما نه تنها تهیه آن سخت نیست، بلکه با استفاده از مواد بسیار ساده‌ای که در هر آشپزخانه‌ای پیدا می‌شود می‌توانید انواع کیک، براونی و کوکی ردولوت را تهیه کنید.

ردولوت یک دسر خوشمزه و محبوب است که در شکل‌ها متنوع در دنیا تهیه می‌شود، ما پیش از این وافل ردولوت و کیک ردولوت را به شما معرفی کرده‌ایم و طرز تهیه آن را به شما آموزش داده‌ایم، در این مطلب هم میخواهیم تا شما را با یک نوع دیگر از این دسر خوش‌طعم آشنا کنیم.

مواد لازم برای تهیه کوکی ردولوت خانگی

 • کره پاستوریزه ۱۷۵ گرم
 • شکر قهوه ای ۲۰۰ گرم
 • پودر قند ۱۰۰ گرم
 • تخم مرغ یک عدد
 • عصاره وانیل دو قاشق چای‌خوری
 • رنگ قرمز خوراکی یک قاشق غذاخوری
 • آرد ساده ۲۵۰ گرم
 • پودر کاکائو ۲۵ گرم
 • جوش شیرین نصف قاشق چای‌خوری
 • چیپس شکلات سفید برای تزئین ۱۵۰ گرم
 • پنیر خامه‌ای دو قاشق غذاخوری

طرز تهیه کوکی ردولوت خانگی با ساده‌ترین روش

مرحله اول

برای تهیه کوکی ردولوت خانگی ابتدا باید کره را از حدود ۱۵ دقیقه قبل از شروع به کار از یخچال خارج کنید تا در دمای اتاق بماند و کمی نرم شود. یک کاسه بزرگ بردارید و ۱۷۵ گرم کره معمولی نرم شده و ۲۰۰ گرم شکر قهوه‌ای را داخل آن بریزید و با یک لیسک شیرینی‌پزی یا قاشق چوبی کمی هم بزنید تا مخلوطی با بافت نرم به دست آید. سپس ۱۰۰ گرم پودر قند اضافه کنید و همه مواد را با همزن برقی هم بزنید تا نرم و یک دست شوند. یک عدد تخم مرغ را نیز به مواد اضافه کنید و هم بزنید.

مرحله اول تهیه کوکی ردولوت

مرحله دوم

دو قاشق چای‌خوری وانیل را همراه با نصف قاشق غذاخوری رنگ قرمز خوراکی به مواد اضافه کنید و خوب هم بزنید. در صورت نیاز می‌توانید نصف قاشق غذاخوری دیگر رنگ قرمز خوراکی اضافه کنید تا مخلوط خوش رنگ‌تر شود؛ ۲۵۰ گرم آرد را داخل کاسه الک کنید و سپس ۲۵ گرم پودر کاکائو را همراه با نصف قاشق چای‌خوری جوش شیرین به کاسه اضافه کنید.

همه مواد را حدود دو دقیقه با همزن برقی هم بزنید تا یک خمیر نرم قرمز رنگ بدست آید. اکنون ۱۵۰ گرم چیپس شکلات سفید را اضافه کنید و هم بزنید تا به صورت مساوی در خمیر پخش شوند.

مرحله دوم تهیه کوکی ردولوت

مرحله سوم

خمیر را به شکل گلوله‌ای در بیاورید؛ سپس با یک انگشت وسط گلوله را گود کنید، کمی شکلات صبحانه یا یک تکه شکلات تخته‌ای در آن بگذارید و سپس مجددا خمیر را گرد کنید.

طرز تهیه کوکی ردولوت

 

مرحله چهارم

کوکی‌ها را با دست صاف کنید. سپس فر را روی حرارت ۱۹۰ درجه سانتیگراد قرار دهید تا گرم شود. خمیر کوکی را از یخچال بیرون بیاورید و با استفاده از یک چاقوی تیز برش‌هایی با ضخامت یک سانتی‌متر تهیه کنید. روی یک سینی مخصوص فر کاغذ روغنی مخصوص پخت پهن کنید. کوکی‌های برش خورده را روی کاغذ روغنی قرار دهید. دقت کنید که کوکی‌ها از هم فاصله داشته باشند تا پس از پخت و افزایش حجم به هم نچسبند.

پخت کوکی ردولولت

مرحله پنجم

حالا سینی را در طبقه وسط فر از پیش گرم شده قرار دهید و به مدت ۱۳-۱۵ دقیقه بپزید. فراموش نکنید که کوکی‌های پخته نشده را در زمانی که بقیه کوکی‌ها در فر در حال پخت هستند، داخل یخچال قرار دهید. زمانی که لبه کوکی‌ها ترد و طلایی شدند سینی را از فر خارج کنید.

پس از این که کوکی‌ها خنک شدند آن‌ها را از سینی خارج کنید و روی قفسه سیمی مخصوص خنک کردن کیک و شیرینی قرار دهید تا کاملا خنک شوند. اکنون یک کاغذ روغنی جدید روی سینی پهن کنید و سری دوم کوکی‌ها را روی آن قرار دهید و داخل فر بپزید. این کار را تا زمانی که همه کوکی‌ها پخته شوند ادامه دهید.

بعد از سرد شدن کوکی‌ها، می‌توانید شکلات سفید آب شده را در قیف بریزید و روی آنها را تزئین کنید.

مرحله آخر تهیه کوکی ردولوت

دیدگاه ها