طرز تهیه کوکی کشمشی ترد، خوشمزه و آسان

طرز تهیه کوکی کشمشی
آسان
۴-۶ نفر
آماده سازی
کمتر از 30 دقیقه
پخت
کمتر از 30 دقیقه

کوکی یک شیرینی سبک و خوشمزه برای پذیرایی در میهمانی‌‌ها است که به آسانی آن را با طعم‌ها و روش‌های مختلف می توانید درست کنید. در مطالب قبلی کوکی بادام زمینی را توضیح داده‌ایم تا در منزل آن را به آسانی درست کنید. اگر شما از دوست‌داران شیرینی کشمشی هستید حتما طرز تهیه کوکی کشمشی را هم امتحان کنید.

مواد اولیه برای پخت کوکی کشمشی

  • کشمش بی‌هسته دو فنجان
  • آب یک لیوان
  • کره یک فنجان
  • تخم‌مرغ سه عدد
  • آرد سه و یک‌دوم فنجان
  • نمک یک‌دوم قاشق چای‌خوری
  • دارچین یک و یک‌دوم قاشق چای‌خوری
  • بیکینگ‌پودر یک قاشق چای‌خوری
  • جوش‌شیرین یک قاشق چای‌خوری
  • جوزهندی یک‌چهارم قاشق چای‌خوری

طرز تهیه کوکی کشمشی

۱. کشمش‌ها را آماده کنید

آماده کردن کشمش در طرز تهیه کوکی کشمشی

در اولین مرحله از طرز تهیه کوکی کشمشی ظرفی مناسب انتخاب کنید تا کشمش‌ها را به مدت پنج دقیقه در آن جوش دهید. سپس آن‌ها را آبکش کنید تا کامل خنک شوند. اگر کشمش‌هایتان درشت است می‌توانید آن‌ها را کمی ریز کنید. تا خنک شدن کشمش‌ها به سراغ فر رفته و آن را با دمای ۳۵۰ درجه سانتی‌گراد روشن کنید تا گرم شود. در ادامه سینی فر را با کاغذروغنی پوشانده و روی آن را با روغن چرب کنید. در صورت داشتن رژیم و سالم‌خواری می‌توانید طرز تهیه کوکی کتویی با طعم بادام‌زمینی را امتحان کنید که طبق رژیم کتویی درست می‌شود.

۲. روغن و شکر را هم بزنید

مخلوط کردن کره و شکر در تهیه کوکی

در دومین مرحله از طرز تهیه کوکی کشمشی شکر و کره را در کاسه هم‌زن برقی با سرعت متوسط برای دو تا سه هم بزنید تا به رنگ کرمی دربیاید. از هم‌زن دستی هم می‌توانید برای هم زدن کره وشکر استفاده کنید اما سرعت و زمان زدن آن باید مثل هم‌زن برقی باشد. هنگامی که حس کردید مخلوط‌تان حالت سبکی و پفکی به خود گرفته است از هم زدن دست بکشید. قبل از مخلوط کردن نیاز است کره به دمای محیط برسد. اگر هر روز صبح در وعده صبحانه‌تان شکلات نوتلا مصرف می‌کنید حال آن را در طرز تهیه کوکی نوتلا را امتحان کنید.

۳. تخم مرغ ها را اضافه کنید

اضافه کردن تخم مرغ به مخلوط کره و شکر در تهیه کوکی کشمشی

در سومین مرحله از طرز تهیه کوکی کشمشی به سراغ تخم‌مرغ‌‌ها بروید. آن‌ها را یکی‌یکی به مخلوط شکر و کره اضافه کرده و برای چند دقیقه با سرعت متوسط هم بزنید. کوکی‌ها بهترین گزینه برای میان وعده ورزشکاران است پس طرز تهیه کوکی شکلاتی بدون فر با جو دوسر را در برنامه روزانه‌تان قرار دهید.

۴. مواد خشک را مخلوط کنید

حال در چهارمین مرحله از طرز تهیه کوکی کشمشی به سراغ مواد خشکی بروید که از قبل آماده‌شان کرده‌اید. در ظرفی مناسب آرد، بیکینگ‌پودر، دارچین، نمک، جوزهندی و جوش‌شیرین را با یکدیگر خوب مخلوط کرده و به ظرف خمیر اضافه کنید. تا مخلوط شدن کامل، مواد را به آرامی هم بزنید. حال کشمش‌ها را اضافه کرده و مجدد مواد را با یکدیگر هم بزنید. در این‌ مرحله به همراه کشمش گردو خردشده هم می توانید بریزید. پیشنهاد ما به شما علاقه‌مندان کیک امتحان کردن طرز تهیه کوکی ردولوت خانگی است.

۵. کوکی های کشمشی را بپزید

در پنجمین مرحله از تهیه کوکی کشمشی ، مواد را با کمک یک قاشق غذاخوری یا اسکوپ بستنی با فاصله از هم روی سینی فر بریزید. سینی را برای ۱۴ تا ۱۲ دقیقه در طبقه وسط فر با دمای ۱۷۰ درجه سانتی‌گراد بگذارید تا به رنگ قهوه‌ای طلایی دربیاید. کوکی‌های کشمشی‌تان آماده هستند آن‌ها را در ظرف موردنظر چیده و سرو کنید. برای امتحان کردن طعم تازه‌ای از کوکی، پیشنهاد ما به شما طرز تهیه کوکی زنجبیلی خانگی و طرز تهیه کوکی دبل چاکلت است.

دستور تهیه کوکی کشمشی

نکات تکمیلی پخت کوکی کشمشی

طرز تهیه کوکی کشمشی را با توجه به دستور گفته شده در بالا به خوبی می‌توانید پیش ببرید اما نیاز است که نکاتی را در باب پخت بهتر آن بدانید که در ادامه به آن‌ها اشاره خواهیم کرد.

خمیر کوکی کشمشی

خمیری که برای کوکی کشمشی آماده می‌کنید باید کمی چسبناک باشد پس به آن آرد اضافه نکنید که سفت شود. بهتر است ظرف خمیر را با پلاستیک بپوشانید و برای ده دقیقه در فریزر بگذارید. با این کار دیگر خمیر به دست‌تان نمی‌چسبد. در صورتی که خمیر مایه کوکی‌تان شل بود باید دو تا سه قاشق غذاخوری آرد به آن اضافه کرده و هم بزنید. برای شما عزیزانی که عطر و طعم کشمش را در کیک و شیرینی دوست ندارید کوکی شکری ساده بهترین گزینه است.

نحوه سرو کوکی کشمشی

سرو کوکی کشمشی با قهوه ترک

به دلیل بافت و طعم کوکی می‌توانید آن را در همه فصول برای پذیرایی در دورهمی‌ها آماده کرد. بعد از چیدن آن‌ها در ظرف روی آن‌ها را با خلال بادم یا سس شکلاتی تزئین کرد. چای ماسالا و قهوه ترک بهترین گزینه برای سرو در کنار کوکی‌های خوشمزه‌مان هستند.

اندازه کوکی های کشمشی

بهترین کار برای یکسان بودن اندازه کوکی‌های کشمشی آن است که از خمیر به اندازه یک گردو بردارید و روی سینی فر بگذارید. سپس با انگشت پهنش کنید. سعی کنید این کار را با فاصله از هم انجام دهید.

طعم های دیگر کوکی

کافه با طعم قهوه

کوکی را با طعم‌های متنوعی برای خود می‌توانید در منزل تهیه کنید. وجود آجیل و شکلات تلخ در این شیرینی، آن را محبوب همه سلیقه‌ها به ویژه ورزشکاران کرده است. پس طرز تهیه کوکی پروتئینی کدو حلوایی و طرز تهیه کوکی قهوه و شکلات را حتما امتحان کنید.

نحوه نگه داری کوکی کشمشی

این کوکی‌های خوشمزه را می‌توان یک هفته در یخچال نگه داشت به شرط آن‌که در یک ظرف دربسته بگذارید. برای نگه‌داری خمیر آن تنها کافی است آن را با پلاستیک و فویل پوشانده و در فریزر بگذارید. شما حتی می‌توانید توپک‌های خمیری خود را روی سینی گذاشته و برای چند دقیقه در فریزر نگه دارید تا بعد از سفت شدن در ظرف دربسته قرارشان دهید. تنها به خاطر داشته باشید که قبل از پخت باید آن‌ها را ۱۵ دقیقه ذوب کنید. دگیر پیشنهاد ما به شما دوست‌داران کافئین تهیه کوکی دبل چاکلت وانیلی با خمیر کاپو و کوکی قهوه با قهوه ترک برای دورهمی‌هایتان است.

دیدگاه ها