طرز تهیه چیکن استراگانف به سبک اصل روسی با سس مخصوص

طرز تهیه چیکن استراگانف
آسان
3 نفر
آماده سازی
30 تا 60 دقیقه
پخت
60 تا 90 دقیقه

آماده کردن چیکن استراگانف که در سس شیر غوطه‌ور شده باشد همان روشی است که خود روس‌ها استفاده می‌کنند. در کنار این غذای خوشمزه می‌توانید از سالاد روسی هم برای تکمیل سفره این بار با سفر به کشور روسیه استفاده کنید.

برای تهیه چیکن استروگانف، نه به ساعت‌ها برای پخت و آماده‌سازی غذا انتظار نیازی هست و نه به مواد غذایی متنوع. کافی است پیاز، قارچ، مرغ و سیب‌زمینی را در خانه داشته باشید و با دستور تهیه سس مخصوصی که در ادامه خواهیم گفت، یک غذای خوشمزه را درست کنید و جزئیات و نکات لازم برای یک تهیه چیکن استراگانف را یاد بگیرید.

مواد لازم برای تهیه چیکن استراگانف

  • سینه مرغیک عدد
  • قارچ۱۵۰ گرم
  • پیاز متوسطیک عدد
  • آردیک قاشق غذا‌خوری
  • شیر پرچرب کالهنصف پیمانه
  • نمک و فلفل سیاهیه مقدار لازم
  • روغن زیتونچهار قاشق غذاخوری
  • خامه فرادما کالهیک دوم پیمانه
  • چیپس خلالیبه مقدار لازم

طرز تهیه چیکن استراگانف

مرحله اول

روش تهیه چیکن استراگانف تقریبا به شیوه پخت بیف استراگانف بی‌شباهت نیست. برای آماده کردن این غذای روسی خوشمزه در مرحله اول سینه مرغ را به صورت طولی و نازک برش دهید. هر برش خلالی ضخامتی در حد یک سانتی‌متر داشته باشد. کمی نمک و فلفل هم به عنوان چاشنیس به مرغ اضافه کنید. سعی کنید برش‌های مرغ نسبتا هم اندازه باشند.

مرحله دوم

مقداری روغن در تابه بریزید و اجازه دهید داغ شود. سپس، سینه‌های مرغ را درون آن تفت دهید. اجازه دهید یک طرف مرغ کاملا پخته شود و تغییر رنگ دهد و سپس، آن را هم بزنید تا سمت دیگر هم خوب تفت بخورد. مرغ را آنقدری تفت ندهید تا خشک و طلایی شود و آنقدر هم کم نپزید تا خام بماند.

مرحله سوم

بهتر است حرارت زیر تابه بالا باشد تا مرغ‌ها آب نیندازند و بیش از اندازه نپزند. در همین زمان که مرغ‌ها در حال تفت خوردن هستند، پیازها را خلالی برش بزنید و آن را به مرغ اضافه کنید. سه تا چهار دقیقه مواد را با هم تفت بدهید تا زمانی که پیازها کمی رنگ بگیرند و سبک شوند. لازم نیست پیاز را از ابتدا به مرغتان اضافه کنید. برای تهیه این غذا همین قدر که پیازها با مرغ حرارت ببیند و نرم شوند، کفایت می‌کند.

مرحله چهارم

قارچ‌ها را ورقه‌ای خرد کنید و به مواد داخل تابه اضافه کنید. حرارت زیر تابه را بالا نگه دارید. بعد از چند دقیقه که آب قارچ‌ها جمع شد، آرد را به موادتان اضافه کنید. حرارت را کم کنید و مواد را با آرد هم بزنید. سپس، شیر و خامه را به آن اضافه کنید و اجازه دهید خامه به صورت ریز قل بزند. بعد از رسیدن به این مرحله غذای شما آماده است.

مرحله پنجم

در نهایت، غذایتان را به ظرف سرو منتقل کنید و با چیپس خلالی یا سیب‌زمینی سرخ شده بسیار باریک وروی غذا را تزیین کنید. اگر به جای استفاده از چیپس آماده خودتان سیب‌زمینی را سرخ و برشته کنید هم ظاهر و هم طعم چیکن استروگانف بهتر از کار در می‌آید.

دیدگاه ها