طرز تهیه دیپ پنیر و گردو در منزل؛ یک چاشنی پنج ستاره

طرز تهیه دیپ پنیر و گردو
آسان
6-8 نفر
آماده سازی
کمتر از 30 دقیقه
پخت
کمتر از 30 دقیقه

بسیاری از کودکان و نوجوانان برای عصرانه به دنبال خوراکی‌های جدید و هیجان‌انگیز می‌گردند. تهیه دیپ‌ به عنوان وعده صبحانه یا عصرانه همان چیزی است که بچه‌ها به عنوان یک خوراکی خوشمزه دنبال آن هستند. اگر هنوز با انواع دیپ آشنا نیستید، ما در این مطلب یکی از آن‌ها را معرفی می‌کنیم که استفاده از پنیر در آن مطابق با سلیقه غذایی بچه‌هاست. امروز با طرز تهیه دیپ پنیر و گردو با ما همراه باشید.

مواد لازم برای تهیه دیپ پنیر و گردو

  • گردو خرد شده 50 گرم
  • پنیر پنج ستاره آمل گردویی 100 گرم
  • پنیر پنج ستاره آمل کلاسیک100 گرم
  • عسلسه قاشق غذاخوری
  • دارچینیک‌سوم چای‌خوری
  • نمکیک‌هشتم قاشق چای‌خوری

طرز تهیه دیپ پنیر و گردو

مرحله اول

برای تهیه دیپ پنیر و گردو کافی است تا گردو‌ها را بشکنید و مغزهای جداشده را به تکه‌های کوچک‌تر تقسیم کنید. تابه‌ای بردارید و روی حرارت قرار دهید. گردوها را داخل آن بریزید تا تفت بخورند. مرتب گردوها را هم بزنید تا حدود چهار الی شش دقیقه بعد با حرارت شعله کمی تغییر رنگ دهند. حواس‌تان باشد گردوها را نسوزانید. بعد از آن که گردوها را تفت دادید، آن‌ها را از روی حرارت بردارید و اجازه دهید به مدت 10 تا 15 دقیقه در دمای محیط خنک شوند. در همین حین به سراغ ادامه مراحل بروید.

مرحله دوم

نوبت به قسمت اصلی طرز تهیه دیپ پنیر و گردو می‌رسد. برای تهیه دیپ پنیر و گردو از دو پنیر پنج ستاره آمل استفاده کردیم تا با ترکیب طعم‌های مختلف، میان‌وعده شما خوشمزه‌تر شود. پنیر پنج ستاره آمل گردویی را به دلیل این انتخاب کردیم که این پنیر، طعم گردو را در دیپ شما چند برابر می‌کند. می‌توانید از گردوی کم‌تری استفاده کرده و به جای آن، از پنیر گردویی بیشتر استفاده کنید. پنیر پنج ستاره آمل کلاسیک را به این دلیل انتخاب کردیم که در ترکیباتش از چندین نوع پنیر استفاده شده‌ است. بنابراین با استفاده از یک پنیر، طعم‌های مختلفی را به دیپ پنیر و گردو اضافه می‌کنیم. ابتدا، پنیرها را در غذاساز بریزید. سپس، گردوها را به غذاساز اضافه کنید و دستگاه را روشن کنید. اجازه دهید به مدت دو تا سه دقیقه دستگاه روشن بماند تا مواد به خوبی با هم ترکیب شوند.

مرحله سوم

در این مرحله از طرز تهیه دیپ پنیر و گردو ، سه قاشق غذاخوری عسل، دارچین و نمک را به غذاساز اضافه کنید. دستگاه را روشن کنید تا مواد با هم ترکیب و یک‌دست شوند. عطر دارچین را در هوا حس می‌کنید؟ طعم و عطر دیپ پنیر و گردو بسیار دل‌نشین و منحصر به فرد است. در این مرحله می‌توانید زنجبیل هم اضافه کنید. خواص زنجبیل بسیار زیاد است، ضمن این که طعم تند آن می‌تواند این دیپ را خوشمزه‌تر کند. فراموش نکنید که میزان نمک خیلی زیاد نشود. کمی از مخلوط آماده شده را بچشید تا طعم‌ها همان‌طور که می‌خواهید باشند. اگر شیرنی دیپ شما بیش از اندازه بود، کمی پنیر اضافه کنید.

مرحله چهارم

در مرحله پایانی طرز تهیه دیپ پنیر و گردو ، با استفاده از یک کاردک مواد مخلوط‌شده را از غذاساز دربیاورید و به یک ظرف در‌دار منتقل کنید. در ظرف را ببندید و در یخچال قرار دهید. پس از یک ساعت دیپ پنیر و گردو شما آماده است. نوش جان!

نکاتی در مورد طرز تهیه دیپ پنیر و گردو

  • برای تفت دادن گردوها از روغن یا کره استفاده نکنید. خود گردو چرب است و نیازی به روغن ندارید.
  • این دیپ تا دو هفته در یک ظرف در بسته درون یخچال قابل نگهداری است.
  • این دیپ را می‌توانید همراه با انواع بیسکوییت خصوصاً بیسکوییت دارچینی، کراکر، نان تست، انواع نان خانگی و دیگر خوراکی‌ها برای عصرانه یا صبحانه نوش جان کنید و از این چاشنی خوشمزه لذت ببرید.

دیدگاه ها