طرز تهیه موس قهوه

آسان
آماده سازی
60 تا 90 دقیقه
پخت
کمتر از 30 دقیقه

موس قهوه یکی از دسرهای باکلاس و مجلسی است که می‌توانید برای مهمانی‌های خاص خود آن را تهیه کنید. قهوه و نسکافه یکی از خوشمزه‌ترین طعم دهنده‌های دسر، برای کسانی است که طعم قهوه را می‌پسندند. شما می‌توانید با استفاده از موادی ساده، در کمترین فرصت و به راحت‌ترین شکل این دسر را برای فرزندان خود تهیه نمایید یا در مهمانی‌هایتان با کمک این دسر از مهمانانتان پذیرایی کنید. همچنین شما می‌توانید با اضافه کردن مقداری شکلات به این دسر، طعم بهتری به آن دهید.

مواد لازم برای تهیه موس قهوه

  • زرده تخم مرغچهار عدد
  • شکر۲۵۰ گرم
  • قهوه۲۰ گرم
  • خامهبه مقدار لازم
  • شیریک لیوان

طرز تهیه موس قهوه

مرحله اول

برای تهیه این دسر شیر را درون شیر جوش بریزید و آن را روی حرارت ملایم قرار دهید تا گرم شود. در این مرحله لازم است حواستان به شیر باشد تا سر نرود.

مرحله دوم

بعد از اینکه شیر داغ شد آن را از روی حرارت بردارید و اجازه دهید تا کمی خنک شود. بعد از خنک شدن شیر، کم کم قهوه را به آن اضافه کنید و آنها را به خوبی مخلوط کنید.

مرحله سوم

داخل یه کاسه تخم مرغ‌ها را بشکنید و زرده آن را جدا کنید و داخل کاسه همزن بریزید.

مرحله چهارم

زرده‌ها را خوب هم بزنید تا کاملا سفت شود و روی آن کاملا کف کند و حالتی مانند ماست چکیده پیدا کند. سپس آن را کم کم به ترکیب شیر و قهوه اضافه کنید و با هم به خوبی مخلوط کنید.

مرحله پنجم

در مرحله آخر موس قهوه‌ای که تهیه کرده‌اید را به یک ظرف شیشه‌ای مانند ظرف بستنی خوری منتقل کنید و آن را برای مدت ۴۵ تا ۶۰ دقیقه داخل یخچال قرار دهید.

مرحله ششم

بعد از گذشت این مدت، موس را از یخچال خارج کنید و آن را تزیین کنید. برای تزیین این دسر می‌توانید از خامه، گردو و شکلات استفاده کنید. دسرتان را سرو کنید و از طعم آن لذت ببرید.

دیدگاه ها