طرز تهیه کوکو سیب زمینی برای دو نفر، خوشمزه و فوری

طرز تهیه کوکو سیب زمینی برای دو نفر
آماده سازی
کمتر از 30 دقیقه
پخت
کمتر از 30 دقیقه

اگر می‌خواهید برای خود و همسرتان یک شام خوشمزه و سبک درست کنید قطعا تهیه کوکوی سیب زمینی یک گزینه خوب است. قبلا در کتاب کاله طرز تهیه کوکو سیب زمینی با انواع آرد و طرز تهیه کوکو سیب زمینی بدون تخم مرغ را مرور کرده بودیم و در ادامه می‌خواهیم طرز تهیه کوکو سیب زمینی برای دو نفر را بررسی کنیم.

مواد لازم برای تهیه کوکو سیب زمینی برای دو نفر

  • سیب زمینی متوسط ۳ عدد
  • تخم مرغ کوچک ۲ عدد
  • پیاز کوچک ۱ عدد
  • نمک، فلفل و ادویه مناسب به مقدار لازم
  • روغن به مقدار لازم
  • آرد نخودچی به مقدار لازم

طرز تهیه کوکو سیب زمینی برای دو نفر

۱. پخت سیب زمینی‌ها

در اولین مرحله از طرز تهیه کوکو سیب زمینی برای دو نفر ابتدا سیب زمینی‌ها را در یک قابلمه با آب بپزید. بهتر است ابتدا گاز را روی حرارت زیاد بگذارید تا آب به جوش آید سپس حرارت را کم کرده و به مدت ۳۰ دقیقه (بسته به اندازه آن‌ها) بپزید تا سیب زمینی‌ها به سختی نرم شوند بعد آبکش کنید و در یک کاسه آب سرد قرار دهید تا کاملا خنک شود.

۲. مواد کوکو را مخلوط کنید

مخلوط کردن مواد کوکو سیب زمینی برای دو نفر

سیب زمینی‌ها و پیاز پوست بکنید بعد برای رنده کردن سیب زمینی‌های خنک شده و پیاز از قسمت بزرگ رنده شده استفاده کنید سپس آرد، بکینگ پودر و زردچوبه را در یک کاسه مخلوط کنید و به آرامی با نمک و فلفل چاشنی بزنید سپس سیب زمینی‌های رنده شده و تخم مرغ‌ها را اضافه کنید و هم بزنید تا خوب مخلوط شوند.

نکته: بهتر است بعد از رنده کردن سیب زمینی و پیاز آب آن‌ها را خوب بگیرید تا کوکوی شما در حین پخت وا نرود.

نکته: به جای پیاز می‌توانید از پودر پیاز استفاده کنید تا دیگر نگران آب انداختن پیاز و وا رفتن کوکوی خود نشوید.

۳. کوکو را سرخ کنید

سرخ کردن کوکو سیب زمینی برای 2 نفر

در آخرین مرحله از طرز تهیه کوکو سیب زمینی برای دو نفر، روغن را در یک تابه بزرگ روی حرارت متوسط گرم کنید. با کمک دستان خود بخشی از مخلوط کوکو را در دست خود به شکل بیضی یا گرد درست کنید بعد از این‌که روغن داغ شد، آن را به تابه اضافه کنید و به آرامی با پشت قاشق چوبی آن‌ها را صاف کنید. حدود ۴ دقیقه آن‌ها را بپزید و یک بار برگردانید تا هر دو طرف قهوه‌ای طلایی رنگ شوند. این کار را تا اتمام کل مایه کوکو سیب زمینی ادامه دهید سپس آن را در کنار سبزی خوردن، ماست و خیارشور و گوجه میل کنید. نوش جان!

نکات تکمیلی برای تهیه کوکو سیب زمینی

طرز تهیه کوکو سیب زمینی برای 2 نفر

تهیه کوکو سیب زمینی چه برای دو نفر باشد چه بیشتر چندان تفاوت ندارد اما قطعا دانستن نکات و فوت‌وفن‌های لازم برای تهیه این کوکو کمک می‌کند غذای شما کامل‌تر و خوشمزه‌تر باشد.

نسبت تخم مرغ به سیب زمینی برای تهیه کوکو سیب زمینی

برای تهیه کوکوی خوب بهتر است میزان و نسبت تخم مرغ به سیب زمینی را در تهیه کوکو سیب زمینی رعایت کنید یعنی به ازار هر دو سیب زمینی یک عدد تخم مرغ کافی است. فقط دقت کنید اندازه سیب زمینی و تخم مرغ در این میزان موثر است.

راز خوشمزه تر شدن کوکو سیب زمینی

برای آن‌که کوکوی سیب زمینی شما خوشمزه‌تر شود می‌توانید زعفران را به مایه کوکو اضافه کنید. همچنین می‌توانید بیکینگ پودر و جوش شیرین را اضافه کنید تا شیرینی ترد‌تر شود.

دلیل استفاده از انواع آرد در کوکو

اگر احساس کردید که ممکن است کوکوی شما از هم بپاشد، می‌توانید مقداری آرد نخودچی یا آردهای دیگر به مخلوط اضافه کنید. قبلا در کتاب کاله طرز تهیه کوکو سیب زمینی با آرد نخودچی را امتحان کنید.

تهیه کوکو سیب زمینی به روش‌ها و با طعم‌های مختلف

کوکو سیب زمینی را می‌توانید هم با سیب زمینی پخته هم با سیب زمینی خام تهیه کنید و این دو روش دو کوکو سیب زمینی متفاوت با مزه متفاوت به شما می‌دهد. طرز تهیه کوکو سیب زمینی با سیب زمینی خام و طرز تهیه کوکو سیب زمینی با سیب زمینی پخته را در کتاب کاله مطالعه کنید.

اما یکی از روش‌های مختلف تهیه کوکو سیب زمینی این است که به آن موادی همچون پنیر پیتزا یا ژامبون اضافه کنید. طرز تهیه این مدل کوکوهای سیب زمینی را با کلیک روی لینک‌های زیر بخوانید.

دیدگاه ها