طرز تهیه کوکو سیب زمینی سوخاری با و بدون پنیر پیتزا

طرز تهیه کوکو سیب زمینی سوخاری
آماده سازی
کمتر از 30 دقیقه
پخت
کمتر از 30 دقیقه

اگر دوست دارید یک کوکوی سیب زمینی متفاوت و خوشمزه داشته باشید. قطعا کوکو سیب زمینی سوخاری با پنیر و حتی بدون پنیر یک گزینه خوب است. واقعیت این است که سوخاری کردن کوکو سیب زمینی، تردی و خوشمزگی بی‌نظیری به آن می‌دهد پس این‌بار به جای تهیه کوکو سیب زمینی ساده و تهیه کوکو سیب زمینی پفکی همراه ما باشید تا طرز تهیه کوکو سیب زمینی سوخاری با پنیر و بدون پنیر پیتزا را بررسی کنیم.

مواد لازم برای تهیه کوکو سیب زمینی سوخاری با و بدون پیتزا

  • سیب زمینی متوسط ۳ عدد
  • پیاز متوسط ۱ عدد
  • تخم مرغ ۲ عدد
  • آرد سوخاری به مقدار لازم
  • پنیر پیتزا به مقدار لازم
  • نمک، فلفل سیاه و زردچوبه به مقدار لازم
  • روغن سرخ کردنی به مقدار لازم

طرز تهیه کوکو سیب زمینی سوخاری با پنیر پیتزا

آماده کردن مواد

اولین مرحله از طرز تهیه کوکو سیب زمینی سوخاری با پنیر پیتزا این است که مواد کوکو را‌ آماده کنید پس ابتدا سیب زمینی‌ها و پیاز را پوست بگیرید و با رنده ریز رنده کنید. حتما آب پیاز را بگیرید سپس سیب زمینی رنده شده، پیاز، تخم مرغ، آرد سوخاری، نمک، فلفل سیاه و زردچوبه را در یک کاسه بزرگ با هم مخلوط کنید و بعد پنیر پیتزا رنده شده را به مواد اضافه کنید و دوباره مواد را خوب هم بزنید تا خوب مخلوط شوند.

سرخ کردن کوکو

سرخ کردن کوکو سیب زمینی سوخاری

اکنون تابه‌ای را روی حرارت متوسط گاز گرم کنید و روغن به آن اضافه کنید وقتی روغن کمی گرم شد از مواد کوکو به اندازه یک قاشق غذاخوری بردارید و در دست به شکل دایره یا بیضی پهن کنید و بعد داخل روغن داغ بگذارید تا سرخ شوند. زمانی که یک روی کوکو سرخ شد آن را برگردانید تا روی دیگرش هم طلایی و برشته شود. در نهایت کوکوهای سرخ‌شده را از تابه خارج کنید و روی دستمال جاذب روغن قرار دهید تا روغن اضافه آن گرفته شود. کوکو سیب زمین سوخاری را می‌توانید با نان، سس گوجه فرنگی یا هر سس دلخواه دیگری میل کنید. نوش جان!

نکات تکمیلی برای تهیه کوکو سیب زمینی

طرز تهیه کوکو سیب زمینی سوخاری

همان‌طور که دیدید تهیه کوکو سیب سوخاری درست مثل طرز تهیه کوکو سیب زمینی ساده است و خیلی راحت و در کمترین زمان می‌توانید آن را تهیه کنید. اما خوب است روش‌های مختلف کوکو سیب زمینی سوخاری را به همراه نکات و فوت‌وفن‌های آن در ادامه بدانید.

طرز تهیه کوکو سیب زمینی سوخاری بدون پنیر پیتزا

تهیه و پخت کوکوی سیب زمینی سوخاری بدون پنیر پیتزا دقیقا مثل طرز تهیه آن با پنیر پیتزاست فقط این کوکو نرم‌تر و البته احتمالا شورتر است بنابراین در زمان مخلوط کردن مواد این کوکو حتما میزان نمک را کمتر در نظر بگیرید از طرف دیگر کوکو سیب زمینی با پنیر پیتزا رنگی قهوه‌ای‌تر و تیره‌تر دارد. بنابراین با توجه به ذائقه خود و البته میزان کالری که مجاز به مصرف هستید در تهیه کوکوی خود از پنیر پیتز استفاده کنید.

استفاده از آردهای دیگر برای تهیه کوکوی سیب زمینی

برای تهیه و پخت انواع کوکو می‌توانید از انواع آرد استفاده کنید. استفاده از آرد در تهیه کوکوی سیب زمینی کمک می‌کند کوکو وا نرود و مایه آن انسجام بهتری داشته باشد. قبلا در کتاب کاله طرز تهیه کوکو سیب زمینی با انواع آرد را مرور کرده بودیم می‌توانید آن را بررسی کنید.

روش‌های مختلف پخت کوکو سیب زمینی سوخاری

یکی دیگر از روش‌های پخت کوکو سیب زمینی سوخاری این است که همه مواد را به جز تخم مرغ و پودر سوخاری خوب با هم مخلوط کنید بعد مایه کوکو را کف دست شکل دهید و یک بار در ظرف تخم مرغ هم زده بگذارید و بعد در پودر سوخاری بغلطانید و در نهایت سرخ کنید. در این روش کوکوی سیب زمینی شما کاملا از بیرون سوخاری است.

کوکو سیب زمینی را می‌توانید در فر هم تهیه کنید برای این کار کافی است مواد کوکو را در ظرف مناسب فر بگذارید و به مدت ۲۰ تا ۳۰ دقیقه در فر از قبل گرم شده با دمای ۱۸۰ درجه سانتی‌گراد بپزید.

رازهای پخت کوکو سیب زمینی خوشمزه‌تر

اگر دوست دارید کوکوی سیب زمینی شما خوشمزه‌تر و البته از لحاظ مزه‌ای متفاوت‌تر باشد می‌توانید از مواد مختلف در تهیه آن استفاده کنید. مثلا می‌توانید از نخود فرنگی یا ذرت هم در ترکیب کوکو سیب زمینی استفاده کنید یا ادویه‌های کوکو را متنوع‌تر کنید مثلا از پودر سیر، آویشن و البته انواع ادویه متفاوت استفاده کنید. اما شاید یکی از جذاب‌ترین ترکیب‌های کوکو سیب زمینی استفاده از ژامبون در آن است. طرز تهیه کوکوی سیب زمینی با ژامبون را هم در کتاب کاله مطالعه کنید.

دیدگاه ها