طرز تهیه ترشی گوجه سبز با رب انار بازاری خیلی خوشمزه

طرز تهیه ترشی گوجه سبز با رب انار
آسان
آماده سازی
کمتر از 30 دقیقه
پخت
کمتر از 30 دقیقه

گوجه سبز به تنهایی یک میوه خاص و متفاوت است که اگر به شکل ترشی همراه با رب انار تهیه شود، می‌تواند خلق یک مزه متفاوت را برایتان به ارمغان آورد. قبلا در کتاب کاله طرز تهیه ترشی گوجه سبز با سرکه قرمز و طرز تهیه خورش گوجه سبز با تخم مرغ را مرور کرده بودیم و در ادامه طرز تهیه ترشی گوجه سبز با رب انار را بررسی خواهیم کرد.

مواد لازم برای تهیه ترشی گوجه سبز با رب انار

  • گوجه سبز نیم کیلوگرم
  • سرکه به مقدار لازم
  • رب انار یک‌چهارم لیوان
  • رب گوجه نصف قاشق غذاخوری
  • سیر ۳ حبه
  • سبزیجات تازه (جعفری، گشنیز، کرفس، نعنا و پونه) به مقدار لازم
  • سیاهدانه، تخم گشنیز، نمک، فلفل و زردچوبه به مقدار لازم

طرز تهیه ترشی گوجه سبز با رب انار

۱. پخت اولیه گوجه سبز و سرکه

در اولین مرحله از طرز تهیه ترشی گوجه سبز با رب انار ابتدا گوجه سبزها را خوب بشویید و بعد با دو لیوان سرکه و نصف لیوان آب بپزید و در نهایت رب انار، رب گوجه و بقیه ادویه‌ها را هم به باقی مواد داخل قابلمه اضافه کنید و مجدد اجازه دهید حداقل ۵ دقیقه دیگر بپزند در نهایت آن را گوشه‌ای بگذارید تا خوب خنک شود.

نکته: طرز تهیه رب انار خانگی را می‌توانید در کتاب کاله مطالعه کنید.

۲. مخلوط کردن مواد و ریختن در شیشه

بعد از آن که مواد کاملا خنک شدند سبزیجات و سیر خرد شده را به مواد داخل قابلمه اضافه کنید و مواد آماده شده را در یک ظرف مناسب خشک و تمیز بریزید و اجازه دهید حداقل ۴-۵ روز بماند تا جا بیافتد.

نکات تکمیلی برای تهیه ترشی گوجه سبز

طرز تهیه ترشی گوجه سبز با رب انار

تهیه ترشی گوجه سبز با رب انار تقریبا با ترشی ساده گوجه سبز تفاوت دارد و البته تجربه متفاوتی از ترشی را برایتان به ارمغان می‌آورد. نکته مهم فقط این است که در تهیه این ترشی هم باید نکات و فوت‌وفن‌های لازم را رعایت کنید.

روش‌های مختلف تهیه ترشی گوجه سبز

برای تهیه ترشی گوجه سبز می‌توانید خیلی ساده به مخلوط کردن آب و سرکه بسنده کنید یا این که با توجه به ذائقه خود از سرکه‌ها متنوع استفاده کنید یا حتی با نمک بیشتر درستش کنید. روش‌های تهیه مختلف این ترشی را در ادامه بخوانید.

حذف رب گوجه و استفاده از سبزی‌های بیشتر در تهیه ترشی گوجه سبز

اگر دوست ندارید که در این ترشی از رب گوجه استفاده کنید، می‌توانید به راحتی آن را حذف کنید اما حتما میزان سبزی‌های تازه و حتی خشکی که در این ترشی استفاده می‌کنید را افزایش دهید.

استفاده از گوجه سبز به روش‌های مختلف

علاوه بر ترشی می‌توانید با گوجه سبز غذاهای خوشمزه هم بپزید در ادامه بخشی از غذاهای جذاب با این میوه خوشمزه را مرور کنید:

+

دیدگاه ها