1 نفر
آسان
کمتر از 30 دقیقه
کمتر از 30 دقیقه
2040 بازدید

طرز تهیه پیتزا پنیر

عاشقان پنیر، این بار می‌خواهیم طرز تهیه یک نوع پیتزا که فقط و فقط با پنیر پیتزا درست می‌شود را در اختیارتون قرار دهیم. پیتزا پنیر یکی از ساده‌ترین و لذیذ‌ترین پیتزاها است که می‌توانید در خانه درست کنید. این پیتزا از سه نوع پنیر پیتزا رنده شده، پارمزان و موزارلا تهیه شده و آماده‌سازی و پخت آن حدود 25 دقیقه زمان می‌برد. با کتاب کاله همراه باشید.

خمیر پیتزا پمینا یک عدد
سس کچاپ کاله خرید آنلاین چهار قاشق غذاخوری
پنیر پیتزا رنده شده کاله خرید آنلاین ۱۵۰ گرم
پنیر موزارلا کاله خرید آنلاین ۱۵۰ گرم
پنیر پارمسان کاله خرید آنلاین ۱۵۰ گرم
ریحان مقداری برای تزیین

مرحله اول

ابتدا فر را روی دمای ۲۵۰ درجه سانتی‌ گراد تنظیم کنید تا از قبل گرم شود.کف قالب یا ظرف مورد نظری که می‌خواهید داخل فر قرار دهید را به کمک روغن کمی چرب کنید سپس خمیر پیتزا پمینا کاله را روی ظرف قرار دهید.

مرحله دوم

روی خمیر را هم کمی با روغن چرب کنید سپس سس کچاب را روی خمیر بمالید تا کاملا خمیر را بپوشاند. پنیر‌ها را به ترتیب پنیر پیتزا رنده شده، موزارلا و پارمزان روی سطح خمیر بریزید. اگر دوست داشتید لبه‌های خمیر کریسپی و طلایی‌رنگ شوند، از مقدار کم‌تری پنیر برای کناره‌های خمیر استفاده کنید.

مرحله سوم

برگ ریحان‌های تازه را خرد کنید و روی پنیر پیتزاها بریزید.در ادامه خمیر را به مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه و تا زمانی که خمیر کاملا ذوب و به رنگ طلایی شود، داخل فری که از قبل با درجه حرارت ۲۵۰ درجه سانتی‌گراد گرم کرده‌اید، قرار دهید. نکته مهم در تهیه پیتزا درجه حرارت بالای فر و گرم بودن فر قبل از قرار دادن خمیر درون فر است. بنابراین فر را حتما از قبل گرم کنید.

مرحله چهارم

بعد از این که پیتزا را از فر بیرون آوردید، آن را با آویشن تزیین کرده و داخل ظرف مناسب سرو کنید.

دیدگاه ها
افزودن دیدگاه جدید + دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.