کباب کوبیده در فر
5 نفر
آسان
60 تا 90 دقیقه
کمتر از 30 دقیقه
2208 بازدید

طرز تهیه کباب کوبیده در فر برای روزهای قرنطینه

یکی از تفریحات همیشگی ما در بهار رفتن به طبیعت و پیک نیک به همراه خانواده و دوستان است. عضو جدا نشدنی پیک نیک‌های اغلب ما ایرانیان کباب‌های خوش‌عطر و خوشمزه است، این روزها که به دلیل همه‌گیری ویروس کرونا بهتر است برای حفظ سلامتی خود و عزیزانمان در منزل بمانیم هم می‌توانیم عطر خوش کباب را به خانه بیاوریم. پس با طرز تهیه کباب کوبیده در فر با ما باشید.

برای دریافت پست های مرتبط برچسب تنظیم کنید.
گوشت قلوه‌گاه یک کیلوگرم
پیاز سه عدد
نمک و فلفل به مقدار لازم

مرحله اول

در ابتدا گوشت قلوه‌‌گاه گوسفند را سه بار چرخ کنید. پیاز را شسته و پوست بکنید و با استفاده از رنده ریز، رنده کنید. پیازها را در صافی بریزید و آب آن را کامل بگیرید.

مرحله دوم

در کاسه‌ای بزرگ، گوشت چرخ‌شده را به همراه پیاز رنده شده مخلوط کنید، نمک و فلفل را به آن اضافه کرده و به خوبی ورز دهید. تا جایی که گوشت حالت چسبنده پیدا کند.

مرحله سوم

روی ظرف را بپوشانید و یک ساعت آن را در یخچال قرار دهید. بعد از یک ساعت سیخ‌های مخصوص کباب کوبیده را برداشته، دست خود را مرطوب کنید و از مایه گوشت به اندازه یک نارنگی (100-120 گرم) برداشته و به سیخ بکشید و با انگشتان فشار دهید تا به سیخ بچسبد و سطح آن صاف شود.

مرحله چهارم

سیخ‌های آماده شده را در سینی فر بچینید. فر را با دمای 260 درجه سانتیگراد روشن کنید و سینی را در بالاترین طبقه فر قرار دهید و 20 دقیقه صبر کنید. در این مدت چندبار به آن سر بزنید و گاهی آن را بچرخانید تا به صورت یکنواخت پخته شود.

وقتی کباب‌های شما آمامده شد آن را به همراه نان تافتون تازه خانگی یا برنج ساده سرو و ظرف را با چند برگ ریحان و گوجه تزیین کنید.

نکته

  • در صورتیکه منع مصرف دارید یا چربی قلوه‌گاه برای رژیم غذایی شما زیاد است، می‌توانید از گوشت سردست به جای قلوه‌گاه استفاده کنید.
  • وقتی کباب را در فر قرار دادی مرتب به آن سر بزنید تا خشک نشوند.
دیدگاه ها
افزودن دیدگاه جدید + دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.