طرز تهیه شکلات صبحانه خانگی ساده و خوشمزه
آسان
کمتر از 30 دقیقه
30 تا 60 دقیقه
1604 بازدید

طرز تهیه شکلات صبحانه خانگی ساده و خوشمزه

فرض کنید روز بدی را پشت سر گذاشته‌اید. حتی در بدترین حالت هم چیزهایی وجود دارند که بتوانند حالتان را خوب کنند. یکی از این موارد شکلات است. شکلات در بدترین شرایط هم دوای درد است. جالب است بدانید طبق آمار به‌طور سالانه در سراسر جهان حداقل ۷٫۲ میلیون تن شکلات مصرف می‌شود. اگر این را در نظر داشته باشید که شکلات در شیرینی و بیسکوییت، بستنی و بسیاری از مواد غذایی دیگر مورداستفاده قرار می‌گیرد جایی برای تعجب نمی‌ماند. دسرهای محبوب بسیاری از ما مثل پنکیک شکلاتی، نون‌خامه‌ای کاکائویی و پای شکلات تلخ لحظات خوبی را برایمان رقم زده‌اند. اما یکی از جذاب‌ترین لحظاتی که شکلات می‌تواند بیشتر از همیشه باب طبع و دل‌چسب باشد در زمان صبحانه است. حتی کسانی که نمی‌توانند وعده غذایی کاملی در صبحانه مصرف کنند و در صبحانه اشتها ندارند با دیدن شکلات صبحانه دست‌وپایشان را گم می‌کنند.
جالب است بدانید که فرآیند تهیه آن کار چندان دشواری نیست و می‌توانید آن را به بهترین شکل در منزل تهیه کنید.

پودر کاکائو یک لیوان
شکر یک لیوان
شیر کم چرب کاله خرید آنلاین یک لیتر
کره پاستوریزه کاله خرید آنلاین 50 گرم

مرحله اول

در یک ظرف بزرگ پودر کاکائو و شکر را مخلوط‌ کنید تا کاملا باهم یکدست شوند. اگر این ترکیب به‌خوبی یکدست نشود در فرآیند پخت گلوله می‌شوند.

مرحله دوم

شیر را به این ترکیب اضافه کنید و کاملاً باهم مخلوط‌کنید و سپس روی حرارت ملایم قرار دهید و به‌خوبی هم می‌زنیم تا زمانی که به قبل از حالت جوشیدن برسد.

مرحله سوم

شعله را کم می‌کنیم، سپس ترکیب را به‌قدری مخلوط می‌کنیم که شکلات کاملاً غلیظ شود. (این فرآیند 45 دقیقه تا 1 ساعت طول می‌کشد)

مرحله چهارم

سپس کره را اضافه می‌کنیم و مخلوط می‌کنیم تا کره ذوب شود. سپس شکلات را دوباره هم می‌زنیم تا مجدداً ترکیب غلیظ خود را به دست آورد. حالا باید زیر شعله را خاموش‌کنید و اجازه دهید تا شکلات خنک شود.

نکات طرز تهیه شکلات صبحانه

هر چه از پودر کاکائو بیشتری استفاده کنید شکلات شما دارک تر و تلخ‌تر می‌شود. اگر می‌خواهید شکلات شیرین‌تر باشد باید پودر کاکائو را کمتر استفاده کنید.

شکلات در حین پخت به‌هیچ‌وجه نباید ته بگیرد و باید به‌سرعت هم بخورد. درصورتی‌که ته گرفت باید ظرف را تغییر دهید.

زمانی که شکلات شروع به غلیظ شدن کرد بهتر است شعله بسیار کم باشد تا شکلات شکرک نزند.

شکلات صبحانه بعد از آماده شدن تا یک ماه می‌تواند در یخچال نگهداری شود. بهتر است قبل از استفاده نیز کمی بیرون از یخچال قرار بگیرد تا غلظت آن به حالت عادی برگردد.

شکلات صبحانه را حتما در ظرف دربسته نگهداری کنید.

دیدگاه ها
افزودن دیدگاه جدید + دیدگاه جدید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.