۲ نفر
آسان
کمتر از 30 دقیقه
کمتر از 30 دقیقه
1122 بازدید

طرز تهیه دو نوع صبحانه گرم و سریع

صبحانه یکی از وعده‌های اصلی غذایی ما است؛ کمتر کسی با این جمله مخالف است. اگر شما هم یک صبحانه‌خور حرفه‌ای هستید و صبحانه‌های گرم را ترجیح می‌دهید این مطلب را بخوانید. ما طرز تهیه دو نوع تست خوشمزه و متفاوت را به شما آموزش می‌دهیم. تهیه دو صبحانه گرم و سریعی که آموزش داده‌ایم ساده است و برای آماده کردن این تست‌ها به مواد غذایی متعددی نیاز ندارید. پس با ما همراه باشید.

نان تست دو عدد
روغن دو قاشق غذاخوری
تخم مرغ دو عدد
نمک و فلفل به مقدار لازم
گوجه فرنگی چهار عدد
تخم مرغ چهار عدد
روغن زیتون سه قاشق غذاخوری
نان تست هشت برش
نمک و فلفل به مقدار لازم
سیر یک حبه

نان تست را بردارید و از وسط آن یک دایره جدا كنید. تابه ای را روی حرارت قرار دهید و كف آن را با كره چرب كنید، نان را در تابه بگذارید. تخم‌مرغ را  با مقدار دلخواه نمک و فلفل  هم بزنید  و آن را مرکز دایره بریزید تا پخش شود و اطرافش را نیز پر کند.

وقتی تخم‌مرغ در اثر حرارت خودش را كاملا گرفت و پخته شد آن را برگردانید تا طرف دیگر نان نیز طلایی شود. سپس آن را از تابه خارج کنید و قسمت دايره‌ای را كه از نان جدا كرده بودید كنار تست‌ها بگذاريد و تست تخم مرغ خوشمزه‌تان را نوش جان کنید.

البته اگر طرفدار انواع پنیر هستید، می‌توانید دستور پخت این تست را کمی تغییر دهید و برای صبحانه‌تان تست تخم مرغ پنیری را آماده کنید.

فر را با دمای ۱۷۵درجه روشن كنيد تا گرم شود. يک پيمانه سس گوجه‌فرنگی را داخل چهار عدد کاسه یک نفره مناسب فر بریزید. سپس با دقت داخل هر یک از این کاسه‌ها یک تخم مرغ بشكنيد طوری که زرده آنها درست و کامل باقی بماند. بعد از این کار، روی هر کدام يک قاشق غذاخوری روغن زیتون بريزيد و کمی نمک و فلفل سیاه و قرمز بپاشيد.

کاسه‌ها را به مدت هشت دقیقه داخل فری که از قبل گرم کرده‌اید بگذاريد تا سفیده آنها سفت شود ولی زرده نرم باقی بماند. حال برش‌های نانتان را داخل فر داغ بگذاريد تا دو طرف آن‌ها برشته شود. یک حبه سیر را بر سر یک چنگال بزنید و آن را روی سطح نان‌ها بماليد. سپس کمی روغن‌زیتون روی سطح نان‌ها بريزيد و به همراه تخم مرغ‌ها سرو كنيد.

دیدگاه ها
افزودن دیدگاه جدید + دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.